Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Зустріч учнів нашої школи з працівниками тернопільської поліції

24 травня 2019 р. Новини

На днях представники обласної служби у справах дітей організували зустріч учням нашої школи з працівниками тернопільської поліції. Маленькі школярі дізнавалися про особливості роботи поліцейського та вивчали правила дорожнього руху.

З величезним захопленням дітки спостерігали за роботою поліцейської собаки. Безліч позитивних емоцій отримали коли їх запросили в салон поліцейського авто.

Такого формату зустрічі зближують поліцейських та неповнолітніх, даючи їм повірити у свої сили і ще з більшою впевненістю крокувати по життю.

Далі...

У школі проведено збори

22 травня 2019 р. Новини

17 травня 2019 р. у школі-інтернаті проведено збори з таких питань:

- Про вакцинацію учнів проти кору ( лікар школи-інтернату Рига Олена Юріївна);

- Зробимо канікули безпечними (інженер з охорони праці Пилипишин Галина Мирославівна) ;

- Роль сім’ї у формуванні в учнів здорового способу життя та профілактиці правопорушень (практичний психолог Домбровська Людмила Олександрівна).

Перед початком зборів учні привітали своїх матерів із святом Матері.

На збори запрошено лікаря центру "Здоров’я" Зарусінького А., який є частим гостем нашого закладу для проведення зі старшокласниками інформаційних занять щодо формування основ здорового життя.

Далі...

Запрошення до літнього інклюзивного табору "Відчуй"

3 травня 2019 р. Новини

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ:

Доброго дня!

Просимо надати відповідь про участь ваших дітей у таборі до 15 травня.

Питання за телефоном:

063-623-87-06 Христина

096-701-92-38 Яна

Гарного дня!

--

З повагою,

громадська організація "Відчуй"

виконавчий директор Герасимчук Дар'я

+380674634009

+380663212298

Далі...

Проведено Місячник безпеки життєдіяльності

26 квітня 2019 р. Новини

У квітні 2019 року у Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі – інтернаті І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради організовано і проведено Місячник безпеки життєдіяльності «Щоб не трапилось біди - про безпеку пам’ятай завжди» :

- Тиждень безпеки дорожнього руху;

- Дні здоров’я: «Циферблат життя-здоров’я”;

- Тиждень протипожежної та електробезпеки ;

- День цивільного захисту, навчальну евакуацію;

- Вікторини, змагання, конкурси з питань безпеки життєдіяльності;

- Вчителі, вихователі провели з учнями тематичні заняття, відеолекторій:

«Гірчить Чорнобиль крізь віки»

Далі...

Вибір професії

23 квітня 2019 р. Новини

Щоб допомогти дітям з’ясувати, яку професію обрати після закінчення школи, проведено заняття, яке б допомогло зрозуміти зв’язок між освітою, подальшою професійною зайнятістю та попитом на ринку праці. Заняття з учнями старших класів проводила Ірина Яремчук – голова ГО «АТОН».

На занятті розглянуто наслідки вдалого і невдалого вибору професії. Зроблено аналіз впливу професії на психологічний стан людини. Здійснювалось моделювання, індивідуальна траєкторія майбутньої професійної діяльності.

Заняття сприяло серйозному підходу до вибору професії. Адже більше ніж 25 відсотків студентів навчальних закладів обирають професію не за покликанням. Через що вони не отримують задоволення від навчання, не впевненні у майбутньому.

Такі працівники не прагнуть професійного розвитку та схильні до апатії та депресії. Окрім грошей неулюблена робота викликає роздратування, внутрішній протест, втому після завершення робочого дня. Такі люди і не підозрюють, що багато інших життєвих проблем пов’язані саме з невдалим вибором професії. Іноді батьки прагнуть влаштувати дитину на навчання в той заклад який подобається їм, не зважаючи на те чого хоче дитина. А варто підтримати дитину, навіть тоді, коли обрана професія суперечить сімейним традиціям, допомогти розібратись в її інтересах, здібностях та навичках. Успіх – можливість займатись улюбленою справою.

Про світ професій розповіли гості запрошені з технічного коледжу ім. І. Полюя з підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та кваліфікований робітник.

Цікавою була презентація про перелік професій, умови навчання, матеріальну базу та організацію побуту, студентське життя. Повідомили про вимоги, які ставить професія до майбутнього працівника, умови вступу до навчального закладу.

Представник Тернопільського центру професійно-технічної освіти зробила презентацію про свій учбовий заклад, розповіла про професію перукаря і манікюрника, познайомила учнів з сучасною матеріальною базою, умовами вступу до учбового закладу та актуальність професії.

Серед школярок проводився конкурс на кращу зачіску для дівчаток. Суддями були викладач та студентки центу професійно-технічної освіти.

Кращі учнівські роботи та їх виконавці відзначені подарунками. І нагородою для переможців було виконання студентками на їхньому волоссі сучасних актуальних зачісок. Також учні продемонстрували вміння зав’язувати краватку.

Вміння, отримані на уроках трудового навчання з пошиття одягу, учениці школи можуть розвивати на додаткових заняттях з моделювання одягу.

Зустріч пройшла в теплій щирій атмосфері. Вчитель трудового навчання Сліпченко С. М. побажала учням йти до мети рядками з вірша Ігоря Жулянського:

Не бійся прірви, бо ти маєш крила,

Забудь про страх та в себе лиш повір,

В твоїй душі живе могутня сила!

Не бійся долі йди наперекір.

Ніколи не кажи собі «не можу»,

Немає неможливого в житті.

Сказав колись хтось приказку хорошу,

Про те, що горщики ліпили не святі.

Далі...

Проведено всеукраїнську акцію "За чисте довкілля"

23 квітня 2019 р. Новини

На виконання листа Управління освіти і науки від 13.03.2019р. № 04-25/792-99 учні школи-інтернату взяли участь у щорічній всеукраїнській акції "За чисте довкілля".

Далі...

Екскурсія у ТОВ «СЕ Борднетце — Україна»

21 квітня 2019 р. Новини

У чудовий весняний день у чні 4-Б і 5 класів побували на екскурсії у ТОВ «СЕ Борднетце — Україна» . Тут займаються виготовленням електроустаткування для автомобілів. Разом зі своїми вихователями Перцак Н.В., Нестюк О.П., Руденькою В.П. учні спочатку прослухали інструктаж з техніки безпеки під час екскурсії, а потім вирушили на виробництво.

Усі були вражені масштабами підприємства та організацією роботи працівників на конвеєрі. Складну роботу вони виконують точно і вміло, на дуже високому рівні. Одному з четвертокласників пощастило побачити свою маму на робочому місці, адже вона вже кілька років тут працює.

Про увесь цикл виробництва нам розповідала пані Катерина, учні змогли побачити усі його етапи. Вона детально і доступно подала інформацію про кожен з них, давала відповіді на запитання дітей.

Активний словник поповнився не тільки назвами професій, а й назвами матеріалів. А ще усі бажаючі могли спробувати потренуватись у розвитку моторики і спритності, граючи у давню японську гру. Такі ігри використовують для формування точності рухів майбутніх працівників.

А наприкінці учнів чекала справжня доросла перевірка спеціальним детектором. Вражень від екскурсії було дуже багато, кілька учнів навіть мріяли, що працюватимуть тут у майбутньому. Висловлюємо вдячність ТОВ «СЕ Борднетце — Україна» за неймовірну екскурсію для наших учнів!

Далі...