Бій під Крутами: відомі й маловідомі сторінки


Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року.
У нашому закладі педагогом - організатором був проведений загальношкільний захід «Бій під Крутами: відомі й маловідомі сторінки» до Дня пам'яті Героїв Крут, на якому ще раз нагадали молодому поколінню трагічну боротьбу українського народу на шляху становлення державності, переглянули та обговорили документальний фільм «Крути». Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Вихователями також були проведені заходи: «Герої Крут – для нащадків взірець»,
«Пам’ятаймо про Крути», учні молодших класів виготовили паперових ангелів для тематичного куточку.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту


27 січня для учнів старших класів була проведена виховна година до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Разом переглянули відеоролик "Голокост - трагедія всесвіту". Діти слухали розповіді про трагічні долі дітей-євреїв, говорили про толерантне ставлення до людей іншої національності. Здійснили онлайн-екскурсію до табору Освенцім, що знаходиться у Польщі. Це був найбільший комплекс де здійснювалось масове знищення людей.
Трагедія Голокосту назавжди залишилася страшним уроком і грізним попередженням усьому людству.
Наш обов’язок – про це пам’ятати, молитися аби цей злочин проти людей ніколи не повторився!..
Боротися за чесне і справедливе життя!..
Боротися за свободу і незалежність своєї Батьківщини!...
Проведено патріотичну годину «Свято єдності українського народу»


До Дня Соборності України вчителькою історії Оксаною Ковальчук та бібліотекарем Ярославою Возною було проведено патріотичну годину «Свято єдності українського народу» для учнів 8-Б та 10-Б класів. Захід був сповнений патріотизму, любові до рідної країни та її культурної спадщини.
Учні дізналися про важливі події в історії нашої держави, переглянули презентацію, взяли участь у грі-вікторині, складали історичне лото.
Ця зустріч допомогла дітям зрозуміти, що сьогодні, як і понад століття тому, ми усвідомлюємо, що тільки в єдності можемо подолати будь-які виклики. Війна за свободу України стала випробуванням на міцність нашої соборності, і ми щодня доводимо світові, що українці – це єдина нація, яка бореться за право жити у вільній і незалежній країні.
Тримаймося разом!
Єднаймося задля ПЕРЕМОГИ!
День Соборності України


День Соборності України - свято України, яке відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
22 січня щороку по всій території України проходять заходи на честь Дня Злуки. Наймаштабнішим являється "Живий Ланцюг", який символізує єдність українського народу.
Сьогодні у нашому закладі також відбулися заходи на відзначення цього дня. Учні ознайомилися з фактами становлення цілісної та соборної держави, Актом злуки ЗУНР та УНР в єдину державу, переглянули історичні відео та витяги з актів, створили власний ланцюг соборності з побажаннями для України.
Тож нехай Україна завжди буде цілісною, соборною, заможною та мирною !
Всеукраїнський День пам’яті «кіборгів»


20 січня – Всеукраїнський День пам’яті «кіборгів», захисників Донецького аеропорту, які тримали оборону 242 дні.
Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти. Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже це саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі те, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в таких пекельних умовах.
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.
З нагоди вшанування їх пам’яті у нашому закладі відбулась лінійка «Це день людей, чий дух сильніший за бетон».
Вічна пам’ять загиблим захисникам Донецького аеропорту.
Шана, уклін і повага живим !
Вони стали символом патріотизму та відданості незалежній Україні !
Учні старших класів створювали карту візуалізації бажань


На запрошення працівників Тернопільської міської бібліотеки-філії №4 для дорослих «ЕТНО-ЦЕНТР» учні старших класів разом із бібліотекарем Ярославою Возною, учителем Уляною Новаковською та вихователем Тетяною Гуменною завітали на психологічний воркшоп: створюємо карту візуалізації бажань. Карта бажань— це візуалізація наших мрій, цілей та прагнень, можливість сфокусуватися на бажаному, активізувати нашу енергію та налаштувати свідомість на їх досягнення.
Кожен учень мав окрему дошку, набір наклейок, кольорові маркери та час для роздумів. Варто зазначити, що діти вперше складали карту бажань і для них це було дуже цікаво, відповідально і захоплююче. Старшокласники визначали свої мрії, цілі та бажання, вчилися мислити позитивно й знаходити внутрішню мотивацію. Результат – яскраві, унікальні карти, які стали нагадуванням про важливість мрій і дій для їх реалізації.
Щира подяка працівникам книгозбірні за запрошення та можливість візуалізувати свої мрії.
Склад педагогічних працівників Тернопільської спеціальної школи Тернопільської обласної ради


Склад педагогічних працівників:
Вчителів – 41.
Вихователів – 17.
Практичний психолог – 1.
Педагог соціальний – 1.
Мають кваліфікаційну категорію:
«Спеціаліст вищої категорії» - 34.
«Спеціаліст першої категорії» - 6.
«Спеціаліст другої категорії» - 2.
Мають педагогічні звання:
«Старший вчитель» - 23.
«Вчитель-методист» - 2.
Вихователі:
«Першої категорії» - 1
«Вищої категорії» - 15.
«Старший вихователь» - 6.
12 т.р.. - 1.
11 т.р. - 1.