Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Майстер-клас з виготовлення писанок

26 квітня 2018 р. Новини

Напередодні великого свята Воскресіння Хрестового відбувся майстер-клас з виготовлення писанок. Його проводила вихователь Руденька В.П. для учннів 3 та 4 класів. Учні навчилися виготовляти писанки у техніці «декупаж» за допомогою серветок та клею ПВА та виготовили підставки для своїх виробів. А ще дізнались про святкування Великодня і вправлялися у складанні великоднього кошика.

Далі...

Як народжується книга?

24 квітня 2018 р. Новини

Як народжується книга? Автор пише книгу, редактор виправляє помилки, ілюстратор додає зображення, а що відбувається далі змогли побачити колективи 4 та 3-Б класів під час екскурсії на видавництво «Підручники і посібники».

Учні, батьки, класні керівники та вихователі із захопленням спостерігали за процесом виготовлення книг. Вони дізналися про такі етапи виробництва як кольороподіл, виготовлення плит для друку, друк, розрізання аркушів, фальцування (згинання), зшивання.

Дуже цікаво було спостерігати за процесом «одягання» на книгу обкладинки та поклейкою голограм, для захисту продукції від підробок. Екскурсовод Марія Іванівна дуже пізнавально та доступно зуміла розповісти дітям та дорослим про усі деталі виробництва, професії людей, які там працюють.

А ще видавництво підготувало сюрприз для учнів – вони отримали у подарунок зразки його друкованої продукції: закладки та наклейки. Школярі надовго запам’ятають і екскурсію, і нові слова, що поповнили їх активний словник. А також будуть берегти книги та надалі проводити збір макулатури. Адже складну працю, що вкладена у кожний друкований виріб, треба шанувати!

Далі...

Проведено День цивільного захисту

24 квітня 2018 р. Новини

19 квітня 2018 року у Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі – інтернаті І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради проведено День цивільного захисту.

Проведено заходи:

- Дії населення у надзвичайних ситуаціях. Навчальна евакуація.

- Оформлено стенд з питань безпеки життєдіяльності.

- Показ відеофільмів:

    «Дії при виникненні надзвичайної ситуації у школі»;

    «Неспокійні часи - найперші поради»;

    « Щоб відпочинок на природі був безпечним».

- Виховні години на тему:

    « Безпека в житті – життя у безпеці»

    «Тривожний досвід Чорнобиля».

- Вікторини, змагання, конкурси з питань безпеки життєдіяльності: «Вчимося, знаємо, вміємо».

Учням, учасникам і переможцям змагань, конкурсів, вікторин видано заохочувальні призи.

Далі...

Всеукраїнський конкурс «Ерудит»

20 квітня 2018 р. Новини

13 квітня 2018 відбувся XII Всеукраїнський конкурс «Ерудит» серед учнів 12-х класів спеціальних загальноосвітніх шкіл для глухих дітей та дітей зі зниженим слухом.

У Культурний центр УТОГ, де проходив конкурс, з’їхалися найрозумніші старшокласники із 21 школи.

Учасники виконували 2 конкурсні завдання:

1. Написання творчої роботи на тему: «Яку країну світу я хочу відвідати і чому?»

2. Тестові завдання із 8-ми навчальних предметів.

Члени журі визначили переможців Конкурсу. Серед них – учень нашої школи Хом’як Назар. За почесне 3-тє місце його нагородили Дипломом III ступеня та цінними подарунками.

Весь учнівський та вчительський колектив нашого навчального закладу щиро вітає Назара із заслуженою перемогою. Бажаємо йому подальших успіхів у навчанні, успішного складання ЗНО.

Далі...

Творчий звіт 3-Б класу «Мій рідний край – земля моїх батьків!»

5 квітня 2018 р. Новини

Творчий звіт 3-Б класу мав назву «Мій рідний край – земля моїх батьків!» Спочатку класний керівник Кухарук Н.В. та вихователі Нестюк О.П., Перцак Н.В. розповіли присутнім про напрямки своєї роботи: дослідження історії своїх рідних сіл та звичаїв кожної місцевості; краєзнавчі екскурсії Тернопільською областю та містом Тернополем; ознайомлення із місцевою вишивкою та сімейними вишиванками-реліквіями. А ще третьокласники вчаться власноруч виготовляти різноманітні та красиві предмети святкового декору, що поширені у рідному краї.

Учні із задоволенням презентували дослідження про рідні села та свої сімейні реліквії-вишиванки. Для учнів початкової школи вони виконали пісню «Бабусина вишиванка», затанцювали танець з рушниками і продефілювали у своїх вишиванках, щоб показати розмаїття кольорів та візерунків.

З великою радістю третьокласники демонстрували свої роботи: банки для посвячення Йорданської води, писанки, витинанки, великодніх курчат. Усі присутні були вражені майстерністю дітей та проведеною роботою.

Далі...

Учні відвідали виставку вишитих ікон

3 квітня 2018 р. Новини

27 березня 2018 року учні школи-інтернату відвідали виставку вишитих ікон у Тернопільській міській бібліотеці для дорослих №4. Учні побачили близько тридцяти ікон, та пару вишитих сорочок, які вишиті за допомогою нитки і бісеру. Вже не перший раз ми відвідуємо виставки організовані працівниками бібліотеки. Завжди дуже цікаво, пізнавально, творчо. Ми для себе запозичили багато ідей для занять з учнями.

Далі...

Шевченківські дні

26 березня 2018 р. Новини

Протягом березня у школі-інтернаті відбулися заходи, присвячені 204 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Учні 5-8 класів взяли участь у конкурсі на кращого читця поезії Кобзаря. Переможцем став учень 5-Б класу Цимбалюк Тарас.

А ось старшокласники переглянули відеофільм про Т.Шевченка і взяли участь у засіданні круглого столу «Жінки у житті Шевченка».

Школярі 5-Б, 6-Б та 7 класів написали диктант, присвячений життєвому та творчому шляху Кобзаря. Крім того, учні школи малювали ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка, випускали стіннівки.

Далі...