Тернопільська спеціальна школа Тернопільської обласної ради

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього

9 травня 2024 р. Наша бібліотека

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Разом зі всім світом ми відзначаємо перемогу над страшним злом нацизму. Разом вшановуємо пам’ять тих, хто собою засвідчив криваві жахіття Другої світової, – солдатів усіх армій, що перемогли нацистів; трудівників тилу; дітей війни та мучеників концтаборів. Ціна війни – мільйони людських життів. З нагоди вшанування пам’яті та перемоги над нацизмом, шкільним бібліотекарем Ярославою Возною та вчителькою історії Оксаною Ковальчук була проведена патріотична година спілкування «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього» з учнями 7-Б та 8-Б класів.

Сьогодні Україна героїчно б'ється з підлим ворогом за нашу землю, життя, свободу та незалежність. Біль, який принесла в наш дім росія, – невимовний, втрати – непоправні...

Земний уклін всім, хто подарував нам мирний сонячний день тоді, і всім, хто захищає Україну сьогодні.

Слава Україні!

Далі...

Проведено флешмоб "Червоний мак - квітка пам'яті"

8 травня 2024 р. Виховна робота

8 травня, в Україні відзначають День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої світової війни. Символом цього дня є квітка маку. Її графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, а з іншого - кривавий слід від кулі.

Сьогодні вчителі та учні прийняли участь у флешмобі "Червоний мак - квітка пам'яті" і прикрасили одяг "Маками пам'яті".

Традиційне гасло цих пам'ятних днів

"Пам'ятаємо - перемагаємо" цього року особливо актуальне. Ми абсолютно впевнені: перемога буде за Україною !

Далі...

Розписування писанок

2 травня 2024 р. Наша бібліотека

Надходять Великодні свята. І беруться українці за прадавнє мистецтво розписування писанок — символу Великодня, символу Весни, символу Вічності життя. На запрошення працівників Тернопільської міської бібліотеки-філії №4 для дорослих «ЕТНО-ЦЕНТР» завітали учні нашої школи на арт-терапевтичне заняття, на якому старшокласники розмальовували гіпсову фігурку у формі писанки. У книгозбірні панувала затишна передсвяткова атмосфера. У свою роботу діти вкладали частинку тепла та віри перемоги добра над злом. Нехай світле свято Христового Воскресіння наповнить наші серця добром, теплом та любов’ю. Щиро вдячні бібліотекарям за співпрацю та теплу зустріч.

Декорування пасочок

2 травня 2024 р. Виховна робота

Вже традиційно у нашій школі відбувся творчий майстер - клас з декорування пасочок. Усі учасники проявили неабияку креативність і тепер на Великдень будуть освячувати власноруч прикрашені паски. А допомагала їм у цьому Марія Левенець з помічниками. Дякуємо кулінарній студії Марія Левенець за яскраві емоції та смачні пасочки

Далі...

Учні тренувалися у наданні домедичної допомоги

30 квітня 2024 р. Виховна робота

  Цікаво і пізнавально пройшли навчально-тренувальні заняття з предмету «Захист України» (ОМЗ) в учнів 12 класу в центрі стимуляційного навчання ТДМУ ім.І.Я. Горбачевського. Учні тренувалися у наданні домедичної допомоги при раптовій зупинці серця «постраждалим» різних вікових категорій, закріпили практично алгоритм проведення серцево-легеневої реанімації, правила використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Також практично закріпили навики домедичної допомоги при порушенні прохідності дихальних шляхів та інших невідкладних станах. Висловлюємо щиру подяку адміністрації та співробітникам ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського за розуміння і співпрацю. Особливо вдячні викладачу Бурбелі Емілії Ігорівні за організацію і активну допомогу у проведенні занять.

Далі...

Майстер-клас з виготовлення об’ємної аплікації «Котики вербові»

27 квітня 2024 р. Наша бібліотека

Гілочки вербиці вдарю я злегенька,

Щоб були здорові всі мої рідненькі…

Остання неділя перед Великоднем – Вербна. Традиційно у свято Вербної неділі українці освячують гілочки верби в церкві, а потім зберігають їх вдома протягом цілого року. Напередодні свята учні 4-их класів разом з шкільним бібліотекарем Ярославою Возною та класоводами Галиною Возною і Галиною Рудою завітали на майстер-клас з виготовлення об’ємної аплікації «Котики вербові» у Тернопільську обласну бібліотеку для дітей.

Бібліотекарі книгозбірні ознайомили вихованців з традиціями Вербної неділі, розповіли про значення вербових гілочок та разом з дітьми зробили аплікацію вербових котиків. Зустріч була цікавою, пізнавальною та творчою, адже творити завжди захопливо!

Далі...

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

24 квітня 2024 р. Наша бібліотека

І знову у мандри запрошують книги…

В далекі часи, в дивовижні країни.

Відкриються вам таємниці великі,

Знайдете ви справді безцінні перлини.

23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це день поваги до книг та їх авторів. Головна мета свята – вшанувати тих, чий розум і руки невтомно поповнюють культурну спадщину людства. Книга була і залишається незамінним супутником людини, джерелом освіти та мудрості. Нехай книги продовжують надихати нас і приносити радість

Далі...