Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Місячник фізичного здоров’я та спорту

11 жовтня 2018 р. Новини

Нещодавно в школі пройшов традиційний місячник фізичного здоров’я та спорту. Учні нашої школи з нетерпінням очікують на веселі старти, та змагання в люблених видах спорту. Гарну фізичну підготовку показали учні молодших класів під час естафет, та учні старших класів під час змагань з волейболу. Окрема подяка у організації та проведенні заходів вчителям фізичного виховання Стахову Ярославу Ярославовичу, Вальчак Наталії Володимирівній, Смачилу Богдану Миколайовичу. А також юному судді, голові учнівського комітету Яцковій Софії.

Далі...

Мандрівка рідним краєм

11 жовтня 2018 р. Новини

Золота осінь тішить нас хорошою погодою. Саме в такий день учні 4-Б класу з батьками та вихователями Перцак Надією Василівною та Нестюк Оксаною Петрівною вирушили у велику мандрівку рідним краєм. Маршрут пролягав через місто Бережани, село Рай та селище міського типу Козову.

Бережани – це давнє місто багате на стародавні будівлі, храми, музеї. Найперше усі побували Бережанському замку. Екскурсовод дуже цікаво розповідав про історію цієї пам’ятки архітектури, його власників та відомих відвідувачів. Присутні могли спостерігати, як відбувається підготовка до реконструкції усипальні Синявських, що знаходиться на території замку.

А далі настав час музеїв. У Музеї книги екскурсовод ознайомила четвертокласників з історією українського книгодрукування та унікальними стародруками. Цікаво було дізнатися про Богдана Лепкого та інших літераторів, що пов’язані з містом Бережани. Надзвичайним різноманіттям експонатів вразив школярів Бережанський краєзнавчий музей. Викопні закам’янілі молюски, тваринний світ Бережанщини, давні речі та інтер’єри, зали про історичні події, вишиванки та інший національний одяг українців цієї місцевості, різноманітні колекції... Цікава розповідь екскурсовода доповнювала побачене новими деталями.

Особливо уважно учні слухали розповідь про історичний бій на горі Лисоня, адже після музею побували на цьому знаковому для усіх українців місці та запалили лампадки, щоб згадати полеглих героїв.

Наступний пункт маршруту – село Рай Бережанського району. Тут є чудовий парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення та мисливський палац – пам’ятка архітектури. Учні, батьки та вихователі прогулялись мальовничим парком, відшукали залишки 850-річного дуба Богдана Хмельницького та дуб «Богатир».

У Козовій мандрівники відвідали найбільший памятник Героям Небесної Сотні – стеллу Небесної Сотні. На знак пам’яті і поваги – запалили свічечки. Завершувалась мандрівка у козівському дендропарку «Лісова пісня». Директор Нечипорук Григорій Леонідович ознайомив усіх із унікальними рослинами з різних куточків світу, зібраних у парку: коркове, тюльпанове, оцтове дерева, магнолія, гінго дволопатеве, тис ягідний, різні види туй та ялин...

Учні, батьки та вихователі були в захваті від побаченого. Враження від мандрівки надовго залишаться у їх памяті!

Далі...

Відеолекторій, перегляд фільму “Рейд. Сила нескорених”

11 жовтня 2018 р. Новини

14 жовтня українці святкують одразу 3 свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято , дуже молоде – День захисника України. Президент України Петро Порошенко встановив 14 жовтня святкування Дня захисника України й скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого.

10 жовтня учні 11 -12 класів на уроці історії переглянули документальний фільм “Рейд. Сила нескорених”. Стрічка розповідає про події наприкінці серпня – початку вересня 2014 року, коли українські десантники на сході України за 24 дні здійснили чотирьохсоткілометровий бойовий марш у тилу терористичних організацій для тотальної ізоляції зони конфлікту та зупинення їх військового забезпечення з боку Російської Федерації. Телевізійна прим’єра відбулася 14 жовтня 2015 року, у День захисника України.

Далі...

Екскурсія в драмтеатр

3 жовтня 2018 р. Новини

5 вересня учні 6-А класу разом з класним керівником Лемегою Л.С. та вихователем Змійовською Г.М. відвідали Драмтеатр м. Тернополя. Пані Еля провела нам дуже цікаву екскурсію. Ознайомила із структурою театру, професіями, які є у театрі. Учні мали можливість побувати на сцені та її за кулісами. Ознайомились із репертуаром театру.

Далі...

Виховна година «Всім серцем любіть Україну»

3 жовтня 2018 р. Новини

У 6-А класі 3 вересня була проведена виховна година, на якій учні згадали, вивчені раніше, народна і державні символи України. А також читали вірші про Україну. Поглибили знання про Україну, формували почуття належності до своєї країни, до історії та традицій. Виховували любов до рідного краю, дбайливе ставлення до скарбів Батьківщини.

Далі...

Весела година

3 жовтня 2018 р. Новини

17 вересня 2018 року була проведена «Весела година» між учнями 6-А і 6-Б класів. Провели такі конкурси «Бліц-вікторина», «Скарбниця мудрості народної», «Реставратори», «Українська кухня», «Зірковий вернісаж», «Живі букви». Учні пригадали українські звичаї і традиції, символи нашої держави, цікаві факти про українців. Запам'ятали, що вони наша надія і майбутнє України. На завершення веселої години, учні на долоньках написали побажання для України. Провела «Веселу годину» вихователь 6-А класу Змійовська Г.М.

Далі...

Відбулася виховна година на тему «Людина починається з добра»

3 жовтня 2018 р. Новини

28 вересня у 7-А класі вихователь Кобель Л.Л. провела виховну годину на тему «Людина починається з добра» - до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського. Метою заходу було ознайомити учнів із біографією В. О. Сухомлинського; продовжувати формувати уявлення про доброту, чуйність, уважність; вчити спостерігати,робити висновки; розвивати діалогічне мовлення, виховувати любов до батьків, до рідного краю. Також учні переглянули книжки, що написав педагог, які можна взяти у нашій шкільній бібліотеці і ближче познайомитись з його творами. А ще дуже цікаво учням було дивитись презентацію про педагогічну творчість В.О.Сухомлинського.

Далі...