Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Відбувся творчий звіт «Сенс життя та моє місце в ньому»

7 березня 2019 р. Новини

13 лютого у 10 та 12 класах відбувся творчий звіт «Сенс життя та моє місце в ньому».

Впродовж першого півріччя вихователем Мацейків О.А. було проведено ряд виховних заходів, спрямованих на соціалізацію підлітків, метою яких є формування морально-духовної, життєвокомпетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал. Проте людина лише тоді відбудеться в цьому житті, коли зрозуміє сенс свого життя, коли сенс її життя збігається із її природнім прокликанням.

Тому зараз, стоячи на порозі дорослого життя, випускникам варто зупинитися і ще раз задуматися: чи правильний ми обрали шлях? Чи цією дорогою треба йти далі?

Метою даного заходу було допомогти учням глибше зрозуміти сенс життя і визначити своє місце в ньому, спонукати учнів до роздумів над життєвими проблемами, допомогти з’ясувати такі питання : для чого людина живе на Землі? Що зробити для того, щоб життя було кращим? Виявити причини життєвих негараздів та шляхи їх усунення. Сприяти вихованню високих морально-етичних якостей. Виробляти активну життєву позицію. Формувати в учнів позитивний світогляд. Уміння бачити в життєвих негараздах лише тимчасові труднощі і бажання долати їх. Розвивати вміння мислити, вирізняти істинні та хибні цілі в житті. Адаптувати учнів до умов сучасного суспільства. Дати можливість упевнитися, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль.

Під час заходу учні висловлювали свої думки, вислухали і обговорили думки людей різних поколінь про сенс життя, підібрали вислови та вивчили вірші про сенс життя. Цікавими були вправи: технологія «Вільний мікрофон»,творче завдання «Пори року людського життя», технологія «Мозковий штурм». Виховний захід повністю відповідав віковим та індивідуальним особливостям а тема є особливо актуальна і доречна.

Далі...

Захід, приурочений 1-ій річниці пам’яті Анатолію Каві

7 березня 2019 р. Новини

28 лютого 2019 року у 6-А класі відбувся захід, приурочений 1-ій річниці пам’яті Анатолію Каві, голові громадської організації «Сова». Учні ділилися спогадами про приємні та цікаві зустрічі з п. Анатолієм. Усі присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Після того вихованці 6-А класу спробували себе у ролі юного кореспондента. Вони презентували цікаві репортажі про зимово-різдвяні свята. Слід відзначити, що до підготовки репортажів долучилися і батьки. Дівчата та хлопці вперше спробували себе у ролі ведучих телепрограм.

Такі види роботи сприяють розвитку зв’язного мовлення учнів з вадами слуху, формуванню правильної дикції, розвивають як монологічне, так і діалогічне мовлення, пам’ять, увагу.

Далі...

Заняття про здоров’я

5 березня 2019 р. Новини

13 лютого в 1-А класі вихователем Штохман І.М. було проведено заняття про здоров’я .

Метою було навчити дітей,що потрібно робити, щоб бути здоровим.

1.Займатися спортом.

Діти виконували під музику руханку-фізкультпаузу «Кіт Василько» , читали вірш про спорт.

2.Дотримуватись чистоти.

Грали гру «Знайди предмет особистої гігієни»

А)для чищення зубів.

Б)для миття рук,обличчя.

В)для витирання.

Г)для розчісування волосся.

3.Правильно харчуватись.

Читали чистомовку про овочі. Діти розповідали що люблять їсти. Розповідали, що в Україні всі люблять борщ.

Пограли гру «Звари борщ».

Діти вибирали і називали овочі, які потрібні для борщу та заглядали в каструлю.

Діти зрозуміли щоб бути здоровим потрібно займатись спортом, дотримуватись чистоти і правильно харчуватись.

В кінці пограли сюжетно-рольову гру «У лікаря».

Діти відтворили діалог між лікарем і хворим.

Далі...

У 7- А класі проведено батьківські збори

22 лютого 2019 р. Новини

В п’ятницю , 8 лютого, у 7- А класі було проведено батьківські збори. Надзвичайно змістовною і цікавою була година спілкування, яку провела вихователь Кобель Л.Л.. Беручи до уваги звернення начальника обласного управління освіти і науки Ольги Хоми, про організацію роботи з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу, було обрано тему «Що таке «булінг» та чому про нього треба знати всім батькам».

Вихователь у доступній формі пояснила присутнім поняття «булінг», його види та прояви, переглянули відео «Твоє право. Відповідальність за булінг». А також батьки отримали пам’ятки-поради , що слід робити, коли дитина скаржиться на насильство з боку інших дітей. Лише спільними зусиллями педагогів і батьків можна виховати у дітей культуру спілкування, почуття толерантності, запобігти дитячому насиллю.

Далі...

Проведено виховну годину на тему «Булінг у шкільному середовищі»

22 лютого 2019 р. Новини

7 лютого 2019 року, у 7-А класі було проведено виховну годину на тему « Булінг у шкільному середовищі ».

Мета заходу: ознайомити учнів із поняттям булінгу, його видами та проявами. Виховувати почуття толерантності, бути небайдужим до чужого горя, запобігати дитячому насиллю, виховувати культуру спілкування.

Далі...

Вшанування Героїв Небесної Сотні

22 лютого 2019 р. Новини

З нагоди 5 – річниці вшанування Героїв Небесної Сотні 19 лютого у актовому залі в пам’ять про загиблих було переглянуто відео «Герої небесної сотні». Учні переглянули події того часу, долі людей , які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу. А також прийняли участь у флешмобі, чим вшанували загиблих героїв революції Гідності та наших земляків зокрема.

Далі...