Про Тернопільську спеціальну школу

27 серпня 2013 р. Переглядів: 10752
Про школу

Тернопільська спеціальна школа Тернопільської обласної ради діє з 1991 року.

Метою школи є навчання, виховання, соціальна адаптація та самовизначення дітей з вадами слуху, мови та ЗПР. Ця мета досягається завдяки зусиллям всього педагогічного колективу.

Сурдопедагоги школи розвивають в учнів здатність ефективно користуватися залишками слуху та слуховими апаратами, формують правильну вимову звуків, вчать дітей сприймати світ звуків та відчувати радість спілкування з чуючими людьми.

Результативність загальноосвітніх уроків в значній мірі залежить від рівня розвитку мовлення дітей. На розвиток мови дітей в початковій школі відводиться 14 годин ( крім загальноосвітніх уроків) індивідуальних корекційних занять.

З 2010 року в школі відкриті класи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Навчання дітей із загальним недорозвитком мовлення І-ІІ рівнів, зумовлених алалією чи дизартрією, вимагає тривалої корекції, яка здійснюється не лише на загальноосвітніх уроках, а й вимагає введення в навчальний план логоритміки, лікувальної фізкультури та індивідуальних занять з фахівцем-логопедом.

З 2013 року відкрито класи інтенсивної педагогічної корекції для дітей із ЗПР. Затримка розвитку цієї категорії учнів зумовлена широким спектром причин, а тому з перших днів перебування у школі здійснюється детальне їх вивчення психологом, логопедом, дефектологом і подальший навчально-виховний процес будується на основі комплексного підходу до кожної дитини.

На даний час у школі навчається 126 учнів. У навчальному закладі обладнано 18 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, лінгафонний кабінет, 4 кабінети індивідуальної слухової роботи, які забезпечені реабілітаційним обладнанням (інтерактивною дошкою, мультимедійним проектором, багатофункціональними пристроями, FM системами комплексного користування, комп’ютерними програмами «Видима мова» та «Світ звуків», безпровідною звукопідсилюючою системою у вільному звуковому полі, тощо). Побудований новий корпус з сучасними приміщеннями (спортивний зал, актовий зал та зал ритміки). Для цілодобового перебування дітей у навчальному закладі створено належні побутові умови (затишні спальні кімнати, 5-ти разове харчування, душеві кабіни з гарячою водою і ін..)

У школі здійснюється:

- діагностика слухової функції дітей на професійному аудіометрі;

- обстеження слухової функції учнів та їх слухопротезування;

- забезпечення індивідуальними слуховими вкладками, елементами живлення до слухових апаратів.

Учні в школі здобувають повну середню освіту. Щороку беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Ерудит», переможці якого мають пільги до вступу у вищі навчальні заклади. Відповідно до специфіки роботи закладу, крім фронтальних уроків, навчальним планом передбачено ще індивідуальні заняття з кожною дитиною.

Випускники школи продовжують навчання у:

- Київському політехнічному інституті;

- НПУ Імені М.П. Драгоманова;

- Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна»;

- Чернігівському державному інституті права;

- Тернопільському Галицькому інституті;

- Львівській художній академії;

- Київському державному технікумі легкої промисловості;

- Львівському професійно-художньому ліцеї;

- Херсонському базовому медичному училищі;

- Ужгородському коледжі мистецтв;

- Київському художньо-промисловому коледжі;

- Тернопільському медичному коледжі.

- Теребовлянському вищому училищі культури. Випускники пам’ятають рідну школу і часто приходять за порадою та в свою чергу навчають учнів як треба готуватися до самостійного життя.

У спеціальній школі учні не тільки навчаються, але й мають можливість займатися в різноманітних гуртках та секціях (гурток «Умілі руки», «юних любителів природи», «фотоаматорів», «кераміки», «технічної творчості», хореографічні студії, ансамбль народних музик, футбол, волейбол, настільний теніс, легка атлетика і ін..). Щороку вони беруть участь у конкурсах, концертах, змаганнях на рівні міста, області та держави. Все це дає їм можливість розкрити свої творчі здібності, таланти, допомагає соціалізувати та інтегрувати випускників у сучасне суспільство.

Налагоджена тісна співпраця з позашкільними установами:

- обласним еколого-натуралістичним центром;

- обласним центром технічної творчості;

- школою народних ремесел;

- обласним центром «ІНВАСПОРТ»

Школа гордиться своїми спортсменами:

- Куриляк Степан – майстер спорту міжнародного класу з лижних гонок, неодноразовий чемпіон України, призер XV дефлімпійських ігор ;

- Андріїшин Андрій – чемпіон України 2006 року з лижних гонок, призер XVI дефлімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу з лижних гонок;

Москалюк Віра – багаторазовий призер чемпіонатів України з легкої атлетики, учасниця першості Європи з кросу, 2006 р. (Португалія);

- Кілик Іван – майстер спорту міжнародного класу, член національної збірної команди з футболу;

- Рава Тарас, Василевський Юрій, Ковалик Артур,

- Крупа Володимир, Петруник Степан – кандидати в майстри спорту, чемпіони молодіжних Всеукраїнських спортивних ігор;

- Андріїшин Василь – призер XIII Спартакіади «Повір у себе» з плавання;

- Петрів Олеся, Шинківська Діана - призери Спартакіад «Повір у себе» з шахів;

- Каратова Любов, Юзва Олена, - призери Всеукраїнських ігор з пляжного волейболу;

- Ваврикович Лідія, Винниченко Галина – члени збірної команди України з волейболу.

Щороку під час літніх канікул учні школи мають можливість відпочивати в оздоровчих закладах нашої області, а талановиті діти та переможці спортивних змагань, які проводяться на рівні області і держави - в ДМЦ «Артек» і Євпаторії.