Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Ерудит»

12 квітня 2019 р. Новини

9 квітня 2019 р. в Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради відбувся І (шкільний) етап Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед здобувачів освіти з порушеннями слуху 12-х (13-их) класів закладів загальної середньої освіти у 2019 році, в якому брали участь учні 12-го класу закладу.

Випускники виконували тестові завдання з таких навчальних предметів: українська мова, українська література, математика (алгебра та геометрія), фізика, хімія, біологія, англійська мова, зарубіжна література, історія, географія.

Члени журі перевірили, проаналізували та оцінили виконані учнями завдання. Організаційний комітет та журі Конкурсу визначили переможця. Найбільшу кількість балів (93 бали) набрала Шкодзінська Анастасія, котра посіла І місце, ІІ місце - Голик Наталія (85 балів), ІІІ - Кулина Наталія (73 бали).

Аналітичний звіт

Наказ

Склад комітету

Наказ по школі

Положення

Протокол 2019

Рішення

Засідання батьківського Всеобучу

9 квітня 2019 р. Новини

05 квітня в школі-інтернаті відбулось чергове засідання батьківського Всеобучу. Соціально-педагогічна служба школи залучила спеціалістів до роботи з батьками. Зокрема, на засідання запрошено інспектора

Сектору ЮП ТВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанта Гайдуцьку М.В., яка провела інформаційно-просвітницьку бесіду « Мобінг. Булінг. Як виявити та запобігти.» А також ознайомила батьків із внесеними змінами до законодавчих актів України щодо протидії булінгу.

Практичний психолог Домбровська Л.О. ознайомила батьків з особливостями роботи з учнями з даного питання, а також кого залучено до таких занять. Зокрема, систематично проводяться заняття за участю тренера НТМ ГО «Ла Страда-Україна» Коростіль М.П. Вона розповіла, як батькам зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу, зупинилась на основних причинах. Коростіль М.П. дала поради, що робити батькам, якщо дитина опинилась в ситуації булінгу і як вчасно відреагувати. А також провела практичну вправу «Кулак» з батьками, мета якої є визначення особливостей взаємодії в групі.

Також на засіданні розглянуто питання: «Умови успішного і самостійного вибору професії учнями з вадами слуху» . З даного питання було запрошено голову обласного товариства УТОГ Котовську Н.Д. Вона ознайомила батьків з переліком навчальних закладів, де сформовані спецгрупи для продовження навчання осіб з вадами слуху. Також розповіла про порядок вступу в ВНЗ.

Далі...

Конфлікти з батьками

9 квітня 2019 р. Новини

У четвер 4 квітня у 9-А класі вихователем Єфимчук Л.А. було проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Конфлікти з батьками». Метою проведення цього виховного заходу було обговорення різних аспектів стосунків дітей і батьків, виховання в учнів поміркованості, поваги до батьків, самостійності, уміння знаходити компроміс у спілкуванні. Діти ознайомилися з причинами виникнення конфліктів між батьками та дітьми, висловили свої думки, як можна вирішити проблеми, розв’язали найпоширеніші конфліктні ситуації між дорослими та дітьми. Були проведені цікаві інтерактивні вправи: «Дерево очікувань», «Виріши проблему», «Листування з батьками».

Учні переглянули і обговорили презентацію «Батьки і діти – два покоління, дві культури», прочитали та пояснили вислови, прислів’я про конфлікти, виконали творче завдання «Мирна угода».

Далі...

Проведено бесіду на тему "Збереження репродуктивного здоров"я"

8 квітня 2019 р. Новини

02.04.2019 р. в школі-інтернаті проведено просвітницьку бесіду з старшокласницями із залученням лікаря акушер-гінеколога жіночої консультації №2 (ТКМЛ №2) Луцько Т.А. на тему " Збереження репродуктивного здоров"я ". Учні дізнались про чинники, що впливають на здоров"я майбутніх батьків та про особливості гігієни дівчаток.

Далі...

Проект «Добре серце»

5 квітня 2019 р. Новини

Не один рік дружний колектив 7-а класу працює над проектом «Добре серце» . Людина приходить у світ для добра і тому потрібно нести у цей світ світло і чистоту своєї душі, бути людиною відкритою в помислах, чесною в діях, милосердною і чуйною, мудрою і доброю, уважною не тільки до людей, а й до всього навколишнього світу, в якому нам пощастило жити.

Протягом звітного періоду учні класу неодноразово були ініціаторами добрих справ:

- брали участь у Прощі для дітей-інвалідів у Маріїнському духовному центрі;

- кроком виявлення милосердя була участь у традиційній благодійній солодкій ярмарці у школі;

- брали активну участь у фестивалі « Повір у себе»;

- представляли школу під час святкування 25-річчя заснування Тернопільського «Інваспорту»;

- захищали честь щколи у різноманітних спортивних змаганнях з тенісу, шахів, легкої атлетики, волейболу, футболу.

Надовго запам’ятається учням та вчителям школи дійство «Україна колядує» - ініціаторами, акторами і виконавцями якого були учні та вихователі 7-А класу;

- цікавим фактом у житті класу став момент знайомства з учнями 7-Б класу школи-інтернат м. Миколаєва. За допомогою інтернет - ресурсів ми познайомились з традиціями школи-інтернату. Між нами зав’язалася дружба;

- протягом року в класі проводились виховні години про милосердя, доброзичливість, турботу, взаєморозуміння…

Як підсумок проведеної протягом року роботи, в класі відбулося свято «Сім кольорів щастя», під час якого учні класу розмірковували - що таке щастя, яке воно – велике чи маленьке, довготривале чи миттєве. Їх здивуванню не було меж, коли від вихователя Кобель Л.М. дізнались, що щастя буває кольоровим. Кожен відчув хвилини радості і смутку, натхнення і спокою.

Коли класний керівник Ненчин О.Я. розповіла «Притчу про щастя», то учні зрозуміли, що щастя у кожного своє і знаходиться у їхніх руках. Щасливі люди – ті, у яких здорова родина, люблячі батьки, вірні друзі. Щастя існує, треба тільки вміти побачити його, знайти і завжди радіти життю. Присутнім гостям в кінці свята учні подарували власноруч виготовлені сувеніри «Підкова на щастя».

Під враженнями від свята, учні взяли участь у шкільному конкурсі малюнків «Моя країна – Україна» і двоє з них –

Смакоуз Анастасія та Щербак Дмитро стали учасниками Всеукраїнського конкурсу. Надіємось на перемогу. Продовжуємо і надалі творчо працювати у проекті «Добре серце»!

Далі...

Майстер-клас з лялькової анімації

19 березня 2019 р. Новини

12 березня відбувся майстер-клас з лялькової анімації з Тарасом Москаленко. Педагог-психолог використав нестандартний підхід до дітей і вже з перших хвилин привернув увагу восьмикласників. Тарас поділився інформацією як з допомогою свого смартфона можна створити пластилінову, мальовану, лялькову анімації. Сучасні технології дають можливість зробити картинку рухомою, показати свою уяву на екрані. Учні скористалися порадами Тараса, як оригінально привітати матусю зі святом, чи натякнути на якусь подію, і зразу ж під керівництвом гостя створили сцену «Дружба», яка ще раз підтверджує, що 8 клас -дружний колектив. Усі активно подавали ідеї, застосовували акторські здібності, намагалися добре виглядати в кадрі. А ігри «Крокодил» і «Скульптор» викликали щирі посмішки та емоції.

Спасибі за інформативну та продуктивну роботу Тарасу Москаленку. Намагатимемося використовувати свої гаджети з користю для себе та інших.

Далі...

Конкурс малюнків учнів «Моя країна – Україна»

7 березня 2019 р. Новини

На початку березня у нашій школі був організований конкурс малюнків учнів «Моя країна – Україна». Малюнки виконувались в будь – якому жанрі ( пейзаж, портрет, натюрморт тощо) та техніці (гуаш, акварель, кольорові олівці та фломастери).

Всі дитячі роботи були цікаві та яскраві. Вибір був не легкий. Але все ж таки треба було вибрати кращі з кращих… Була створена комісія з представників обласного товариства УТОГ та викладачів нашої школи. І ось імена переможців шкільної виставки, чиї малюнки будуть представлені на конкурсі в Києві. Це Щербак Дмитро - учень 7-А класу, Чубата Вікторія – учениця 9-Б класу, Анастасія Смакоуз – учениця 7-А класу, Струк Надія – учениця 12 класу.

Бажаємо наступних перемог !!!

Далі...