Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Проведено всеукраїнську акцію "За чисте довкілля"

23 квітня 2019 р. Новини

На виконання листа Управління освіти і науки від 13.03.2019р. № 04-25/792-99 учні школи-інтернату взяли участь у щорічній всеукраїнській акції "За чисте довкілля".

Далі...

Екскурсія у ТОВ «СЕ Борднетце — Україна»

21 квітня 2019 р. Новини

У чудовий весняний день у чні 4-Б і 5 класів побували на екскурсії у ТОВ «СЕ Борднетце — Україна» . Тут займаються виготовленням електроустаткування для автомобілів. Разом зі своїми вихователями Перцак Н.В., Нестюк О.П., Руденькою В.П. учні спочатку прослухали інструктаж з техніки безпеки під час екскурсії, а потім вирушили на виробництво.

Усі були вражені масштабами підприємства та організацією роботи працівників на конвеєрі. Складну роботу вони виконують точно і вміло, на дуже високому рівні. Одному з четвертокласників пощастило побачити свою маму на робочому місці, адже вона вже кілька років тут працює.

Про увесь цикл виробництва нам розповідала пані Катерина, учні змогли побачити усі його етапи. Вона детально і доступно подала інформацію про кожен з них, давала відповіді на запитання дітей.

Активний словник поповнився не тільки назвами професій, а й назвами матеріалів. А ще усі бажаючі могли спробувати потренуватись у розвитку моторики і спритності, граючи у давню японську гру. Такі ігри використовують для формування точності рухів майбутніх працівників.

А наприкінці учнів чекала справжня доросла перевірка спеціальним детектором. Вражень від екскурсії було дуже багато, кілька учнів навіть мріяли, що працюватимуть тут у майбутньому. Висловлюємо вдячність ТОВ «СЕ Борднетце — Україна» за неймовірну екскурсію для наших учнів!

Далі...

Учні 4-Б классу долучилиись до озеленення території школи

18 квітня 2019 р. Новини

Весна вже повністю вступила у свої права. Усе навколо починає зеленіти, розцвітають перші весняні квіти. Дуже хочеться, щоб зелені у нашому місті було багато, тому у нашій школі триває місячник озеленення. Учні 4-Б классу з вихователем Перцак Надією Василівною теж долучилиись до озеленення території школи. Вони висадили кущики незабудок і вербу.

Під час проведення заходу «Без верби і калини нема України» четвертокласники дізнались більше інформації про вербу, її особливості та значення для українського народу. Слід додати, що калину ці діти посадили ще під час свята свого Першого дзвоника у 2015 році, вона росте під вікнами нашого класу.

Учні ще з початку весни спостерігали за змінами вербової гілочки, яку поставили у воду: як з бруньок з'являлись перші листочки, а у воді проростали корінчики. Учні дбайливо посадили вербу, зробили огорожу і тепер із задоволенням спостерігатимуть, як розвивається їх вербиченька. Верба і калина ростимуть поруч і будуть нагадувати, що вони є народними символами нашої країни.

Далі...

Попередження явищ булінгу

15 квітня 2019 р. Новини

10 квітня в школі-інтернаті з учнями 5 го класу розпочались тренінгові заняття з метою попередження явищ булінгу, мобігну та агресії в учнівському середовищі. До зять залучено тренера НТМ громадської організації «Ла Страда – Україна» Коростіль М.П.

Далі...

Проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Ерудит»

12 квітня 2019 р. Новини

9 квітня 2019 р. в Тернопільській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради відбувся І (шкільний) етап Всеукраїнського конкурсу «Ерудит» серед здобувачів освіти з порушеннями слуху 12-х (13-их) класів закладів загальної середньої освіти у 2019 році, в якому брали участь учні 12-го класу закладу.

Випускники виконували тестові завдання з таких навчальних предметів: українська мова, українська література, математика (алгебра та геометрія), фізика, хімія, біологія, англійська мова, зарубіжна література, історія, географія.

Члени журі перевірили, проаналізували та оцінили виконані учнями завдання. Організаційний комітет та журі Конкурсу визначили переможця. Найбільшу кількість балів (93 бали) набрала Шкодзінська Анастасія, котра посіла І місце, ІІ місце - Голик Наталія (85 балів), ІІІ - Кулина Наталія (73 бали).

Аналітичний звіт

Наказ

Склад комітету

Наказ по школі

Положення

Протокол 2019

Рішення

Засідання батьківського Всеобучу

9 квітня 2019 р. Новини

05 квітня в школі-інтернаті відбулось чергове засідання батьківського Всеобучу. Соціально-педагогічна служба школи залучила спеціалістів до роботи з батьками. Зокрема, на засідання запрошено інспектора

Сектору ЮП ТВП ГУНП в Тернопільській області лейтенанта Гайдуцьку М.В., яка провела інформаційно-просвітницьку бесіду « Мобінг. Булінг. Як виявити та запобігти.» А також ознайомила батьків із внесеними змінами до законодавчих актів України щодо протидії булінгу.

Практичний психолог Домбровська Л.О. ознайомила батьків з особливостями роботи з учнями з даного питання, а також кого залучено до таких занять. Зокрема, систематично проводяться заняття за участю тренера НТМ ГО «Ла Страда-Україна» Коростіль М.П. Вона розповіла, як батькам зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу, зупинилась на основних причинах. Коростіль М.П. дала поради, що робити батькам, якщо дитина опинилась в ситуації булінгу і як вчасно відреагувати. А також провела практичну вправу «Кулак» з батьками, мета якої є визначення особливостей взаємодії в групі.

Також на засіданні розглянуто питання: «Умови успішного і самостійного вибору професії учнями з вадами слуху» . З даного питання було запрошено голову обласного товариства УТОГ Котовську Н.Д. Вона ознайомила батьків з переліком навчальних закладів, де сформовані спецгрупи для продовження навчання осіб з вадами слуху. Також розповіла про порядок вступу в ВНЗ.

Далі...

Конфлікти з батьками

9 квітня 2019 р. Новини

У четвер 4 квітня у 9-А класі вихователем Єфимчук Л.А. було проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Конфлікти з батьками». Метою проведення цього виховного заходу було обговорення різних аспектів стосунків дітей і батьків, виховання в учнів поміркованості, поваги до батьків, самостійності, уміння знаходити компроміс у спілкуванні. Діти ознайомилися з причинами виникнення конфліктів між батьками та дітьми, висловили свої думки, як можна вирішити проблеми, розв’язали найпоширеніші конфліктні ситуації між дорослими та дітьми. Були проведені цікаві інтерактивні вправи: «Дерево очікувань», «Виріши проблему», «Листування з батьками».

Учні переглянули і обговорили презентацію «Батьки і діти – два покоління, дві культури», прочитали та пояснили вислови, прислів’я про конфлікти, виконали творче завдання «Мирна угода».

Далі...