Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Відбулося друге засідання методоб’єднання вихователів старших класів

8 листопада 2018 р. Новини

31 жовтня відбулося друге засідання методоб’єднання вихователів старших класів. Вихователь 7-А класу Кобель Л.Л. поділилась з педагогами своїм досвідом роботи у формуванні національно-патріотичного світогляду учнів з особливими освітніми потребами. Вона розповіла про співпрацю учнів класу з волонтерським центром. Діти регулярно виготовляють вітальні листівки воїнам, пишуть листи, малюють малюнки. Вони дуже вдячні нашим захисникам. Вихователь з учнями працюють над проектом «Добре серце», у якому формуються моральні якості, патріотизм, національна свідомість дітей.

З питання «Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в практиці сучасного вихователя, виступила вихователь Фендич О.І. Вона підготувала презентацію, де показала як учні 6-А класу вивчали біографію видатного педагога та письменника, ознайомлювались з його творчістю, інсценізували його твори. Важливо, що вихователі запросили до участі у сценках батьків. Ця робота мала позитивний виховний вплив на дітей та батьків.

Вихователь 10 класу Мацейків О.А. розповіла про використання інноваційних технологій для розвитку соціальної активності учнів старших класів. Педагог проводить тренінги, інтерактивні вправи, інтелектуальні ігри, колективну творчу діяльність з метою соціалізації підлітків з особливими освітніми потребами. Мацейків О.А. створила проект «За крок до дорослого життя», головною метою якого є соціалізація підлітків з особливими освітніми потребами, адаптація їх у соціальне середовище.

Вихователі обговорили питання виникнення та попередження булінгу в дитячому середовищі. З цього питання виступила вихователь Єфимчук Л.А. Вона розповіла про проведення тренінгу «Стоп булінг!» у 9-11 класах. Метою проведення цього виховного заходу є ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвиток вміння пошуку шляхів виходу із складних ситуацій.

Далі...

Учні відвідали «Майстерню карамелі»

1 листопада 2018 р. Новини

Учні 6-Б класу у жовтні відвідали «Майстерню карамелі». Ми мали змогу побачити секрети перевтілень солодкої маси в карамель. Працівники «Майстерні» виготовляють солодощі 5 разів на день безпосередньо перед клієнтами.

Ці солодощі виготовлені із натуральних інгредієнтів. Вони складаються тільки з води, цукру, патоки, а всі барвники, що додаються до в'язкої маси — це витяжки та екстракти фруктів і ягід.

Діти були вражені побаченим. Найбільше нас здивувало, коли карамельна маса стала білого кольору після багаторазового розтягування її на спеціальному металевому гаці, що веде до збагачення карамелі киснем. А також учні взяли участь у майстер-класі – робили форми із тягучої маси власноруч. Вони отримали сертифікати майстрів по виготовленню карамелі.

У «Майстерні карамелі» безліч солодкого, яскравого, корисного, карамелькового на будь-який смак. Рублена карамель, лизаки, ірис, маршмеллоу, карамельні композиції та скульптури створювалися майстрами вручну.

Крім того, нас дуже вразила казкова вітрина. А смак карамелі - незабутній.

Діти повертались додому у піднесеному настрої та щасливі.

Екскурсію організували класник керівник 6-Б класу Гороховська Н.М. та вихователь Закришка Н.А.

Далі...

Проведення педагогічної ради

1 листопада 2018 р. Новини

На виконання плану роботи школи-інтернату на 2018/2019 н. р.

30 жовтня 2018 року проведено педагогічну раду на тему «Впровадження інноваційно-проектних технологій у виховній роботі школи-інтернату для формування особистості громадянина з особливими освітніми потребами»

Мета педагогічної ради: розглянути проектні технології; налаштувати педагогів на доцільне використання новітніх технологій в освітньому процесі; активізувати наукове мислення.

Завдання педагогічної ради:

-  визначити значення проекту як методу освітнього процесу;

-  з'ясувати алгоритм дій педагогів і учнів на певних етапах проекту;

- виробити компетентності педагогів, во¬лодіння якими є необхідною умовою при застосування інноваційних технологій.

План
проведення засідання педагогічної ради

№ з/п

Зміст виступу

Відповідальний

1.

Виконання рішення попередньої педради

Директор І. М. Смачило

2.

«Про впровадження інформаційно-проектних технологій у виховній роботі школи-інтернату для формування особистості громадянина з особливими освітніми потребами». (Доповідь)

Заступник директора з виховної роботи Маніло О. В.

3.

Обмін досвідом роботи (презентація проектів):

Вихователі

3.1.

Про використання інноваційно-проектних технологій у соціалізації підлітків з особливими освітніми потребами».

Мацейків О.А.

3.2.

Про формування морально-духовної життєво компетентної особистості через діяльність у проекті «Добре серце».

Кобель Л. Л.

3.3.

Про роботу проекту «Духовні джерела рідного краю» з формування у старшокласників почуття любові до свого рідного краю, Батьківщини, народу, українських законів, традицій і звичаїв.

Гуменюк Г.Й.

3.4.

Про мету, завдання і організацію роботи з учнями 6-А класу у проекті «Квітуча моя Україна».

Змійовська Г.М.

Екскурсія на іподром

19 жовтня 2018 р. Новини

14 вересня учні 3-Б класу здійснили екскурсію на іподром «Стара підкова». Діти ознайомились з життям коней, каталися на них. Коні справили на дітей великий емоційний вплив, а також учні доєдналися до такого виду корекції як іпотерапія. Діти добре відпочили, веселі, задоволені повернулися додому.

Далі...

У школі відбулася благодійна солодка ярмарка

19 жовтня 2018 р. Новини

16 жовтня у школі-інтернаті з самого ранку гамірно. Всі чекають великої перерви. Сьогодні у школі багато батьків. У шкільній їдальні йдуть приготування до традиційної благодійної солодкої ярмарки.

Уже декілька років поспіль у цю чудову пору року проводяться такі заходи. Раніше вони організовувалися для збору коштів на допомогу воїнам АТО та онкохворим дітям.

Ініціатором цьогорічної ярмарки були самі учні старших класів. Участь взяли усі класні колективи, які презентували свої власні солодкі вироби.

На свято завітало багато людей: всі працівники школи-інтернату, батьки, школярі-продавці та школярі-покупці, а також запросили студентів ВПУ №10. Загалом ярмарка проходила весело, жваво, неймовірно дружно та надзвичайно смачно. Кількість та різноманіття смаколиків задовольнило всіх присутніх. В асортименті були не тільки солодкі страви, а й гарячі бутерброди, соки. А прикрашали святкові столи композиції з природніх матеріалів, які власноруч виготовляли разом діти, педагоги і батьки. Домашню випічку охоче розкуповували як учні, так і працівники закладу і гості. Діти куштували смачну випічку та із задоволенням розглядали вироби один одного, ділилися враженнями і рецептами, а вчителі втішалися гарним настроєм своїх учнів.

Кошти, які вдалося зібрати, учні планують використати на добрі справи. Частину коштів буде передано дитині-сироті, яка навчається у нашому закладі, а зараз хворіє. Ще частину буде використано на відвідування дітей-сиріт у дитячому будинку «Малятко». Уже кілька років школа-інтернат опікується жінкою похилого віку, мамою загиблої нашої працівниці. Тому плануємо також разом з дітьми її відвідати. Решту коштів буде витрачено на реалізацію діючих у закладі проектів.

Дирекція школи-інтернату, педагогічний та учнівський колективи вдячні за допомогу у проведенні ярмарки батькам учнів, а також адміністрації ВПУ №10 за участь у благодійній справі.

Далі...

Проведено профілактичну бесіду на тему «Попередження булінгу в учнівському середовищі»

18 жовтня 2018 р. Новини

16 жовтня 2018р. в школі-інтернаті з учнями 7-12 класів було проведено профілактичну бесіду на тему « Попередження булінгу в учнівському середовищі» з залученням інспекторів Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області старшого інспектора Ярушиної І.В. та інспектора Зведенюк Т.В.

Учні переглянули відео матеріали про те, що таке булінг та дізнались про реальні випадки булінгу в школах. А також їм розповіли про адміністративну та кримінальну відповідальність батьків, вчителів та учнів за такі випадки. Кожна дитина отримала буклети « Дитино, знай свої права!».

Інспектори ще раз нагадали про телефони «гарячих ліній» при порушенні прав дітей.

Далі...

Виховний захід на тему: «Книга – дивний світ»

11 жовтня 2018 р. Новини

4 жовтня в актовій залі школи відбувся виховний захід на тему: «Книга – дивний світ», приурочений 100- річчю від дня народження В.О.Сухомлинського. Бібліотекар Возна Ярослава Олексіївна підготувала цікаву презентацію про життєвий і творчий шлях відомого педагога, вчителя, дитячого письменника В.О.Сухомлинського.

Ярослава Олексіївна ознайомила учнів з його творами і наголосила, що героями творів В.Сухомлинського є ті, хто поруч, хто нас оточує: комашки, пташки, діти, бабусі, дідусі, тато, мама. Бібліотекар зазначила, що твори Василя Олександровича виховують найкращі душевні якості людини. Розгадуючи кросворд, діти знайомилися з такими чеснотами, як: чуйність, милосердя, щирість, любов, справедливість, скромність, доброзичливість.

Хочеться відзначити, що наші учні люблять читати і добре знають героїв, зміст оповідань і казок письменника.

Діти з захопленням виконували завдання «Знайди малюнок до тексту оповідання».

Усім присутнім сподобалась інсценізація казки «Сьома дочка».

А веселий настрій додали учні 10 класу, які виконали пісню про добро.

На завершення заходу бібліотекар заохочувала читати твори В.Сухомлинського і виховувати в собі добрі риси характеру.

Далі...