Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Проведено засідання педагогічної ради

20 березня 2018 р. Новини

06.03.2018 року у школі-інтернаті проведено засідання педагогічної ради на тему «Корекційно-розвиткова робота учнів зі зниженим слухом та з тяжкими порушеннями мовлення в позаурочний час».

З доповіддю «Про роль вихователя та керівника гуртка у корекційно-розвитковій роботі з учнями зі зниженим слухом та з тяжкими порушеннями мовлення в позаурочний час» виступила інструктор слухового кабінету Новаковська У.А.

Відбулося обговорення доповіді, під час якого своїм досвідом поділилися педагоги:

• про роль сюжетно-рольових ігор у розвитку слухового сприймання і формування вимови учнів з вадами слуху початкових класів (вихователь 2-А класу Воробець Г.В.);

• про використання методів арт-терапії у позаурочній діяльності дітей з тяжкими порушеннями мовлення початкових класів (вихователь 3-Б класу Перцак Н.В.);

• про розвиток зв’язного мовлення старшокласників з вадами слуху в позаурочний час (вихователь 9 класу Мацейків О.А.);

• про методи формування зв’язного мовлення учнів 7-го класу з тяжкими порушеннями мовлення (вихователь 7 класу Реник Н.П.);

• про методи корекційної роботи на заняттях самопідготовки в 11 класі для дітей з вадами слуху ( вихователь 11 класу Моховик Н.Б.);

• про методи корекційної роботи на заняттях гуртка «Дивосвіт фантазії» (керівник гуртка Мацала Г.В.).

Також педколективом школи була заслухана доповідь лікаря Риги О.Ю. на тему «Медико-професійне консультування учнів з особливими потребами».

Далі...

Новини спорту

20 березня 2018 р. Новини

Команда дівчат школи-інтернату зайняла друге місце на Чемпіонаті України з волейболу.

untitled-4.jpg

Особливу тернополянку столиця номінувала на титул "Міс чарівність"

20 березня 2018 р. Новини

Всеукраїнський конкурс між слабочуючими хлопцями та дівчатами днями пройшов у Києві. Майже повнолітня вихованка Тернопільської спеціальної школи-інтернат для дітей зі зниженим слухом Олеся Струтинська стала «Міс чарівність» і виборола титул «Міс глядацьких симпатій». Олеся позбавлена батьківського піклування і повноцінного слуху. Але це не заважає їй бути активною учасницею найрізноманітніших міських , обласних і Всеукраїнських конкурсів і фестивалів. Саме тому дівчина мріяла взяти участь у Всеукраїнському конкурсі краси. Вона майже не хвилювалася, адже, як кажуть її друзі, Олеся живе на сцені, то її стихія. Вона в нас дуже комунікабельна, артистична дівчинка, танцює, співає, - розповідає заступник директора з виховної роботи Ольга Маніло. - Вона дуже хотіла на конкурс, хотіла проявити себе, попробувати, ну і помірятися з іншими. На олімпіаді краси були представлені традиційні конкурси: візитівка, дефіле в купальниках, конкурс талантів. Був ще там один цікавий конкурс образів, - згадує пані Ольга. – Учасник повинен був представити якийсь образ літературного чи історичного героя. Ми вибрали головну героїню повісті Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» - Ассоль. Олесі дуже гарно вдалося перевтілитися в цей образ. На конкурсі талантів вона представляла пісню у жестовому виконанні. Олеся у майбутньому мріє бути кулінаром. Але поки що не визначилася із цим напевне. Вчителі школи переконані в артистичності дівчини. Однак спрямовують її в русло, де Олеся змогла би по-справжньому реалізуватися та мала змогу самостійно заробляти на життя.

untitled-2.jpg

untitled-3.jpg

Проведено відеолекторій «Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення»

16 березня 2018 р. Новини

На виконання листа управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації від 13.03.2018 року №03/727-08, 13 березня у школі-інтернаті з учнями 8-12 класів проведено відеолекторій та обговорення відеороликів «Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення»; «Українців продовжують заманювати на роботу наркокур’єрами в Росію».

Мета: попередження торгівлі людьми, зокрема втягнення у злочинну діяльність з перевезення наркотичних речовин.

Далі...

Проведено засідання методичного об’єднання вихователів і тренінг «Подолання конфліктів»

12 березня 2018 р. Новини

5 березня 2018 року в школі-інтернаті відбулось чергове засідання методичного об’єднання вихователів з підведення підсумків роботи методичного об’єднання за ІІІ чверть.

Запрошено методиста-психолога ТОКІППО Коростіль М.П. для проведення тренінгу «Подолання конфліктів». У ході тренінгу використано практичні вправи щодо стилів поведінки у конфліктних ситуаціях. Надано методичні поради щодо профілактики конфліктів в учнівському середовищі. Заплановано подальшу співпрацю з даного питання.

Далі...

Проведено екскурсію на виставку вишивки

6 березня 2018 р. Новини

В рамках програми «Школи шляхетних україночок» 28 лютого 2018 року проведено екскурсію в бібліотеку для дорослих №4 на виставку вишивки «Пісня барв та кольорів» талановитої майстрині Галини Переймибіди.

Учні ознайомились з різними техніками вишивання: хрестик, низинка, гладь, верхоплут, штапівка, занизування. А також з химерним плетивом мережок і в’язання гачком. Побачили чудові готові роботи, в яких поєднується старовина та сучасність.

Педагоги та учні школи вирішили запросити майстриню для проведення майстер-класу для учнів школи-інтернату.

Далі...

В рамках Місячника гуманітарних дисциплін проведено позакласний захід для учнів 6-8 класів

2 березня 2018 р. Новини

28 лютого 2018 року в рамках Місячника гуманітарних дисциплін вчителем англійської мови Євстратовою О.С. та педагогом-організатором Грім А.Б. було проведено позакласний захід для учнів 6-8 класів. У програмі: вікторина «Чи знаєш ти Велику Британію?», перегляд фільмів англійською мовою на теми: «Countries of the World. Great Britain» та «London».

Переможцям та учасникам заходу були вручені призи.

Далі...