Стаття від Тараса Демкури

16 січня 2017 р. Переглядів: 1691 RSS

Вже другий рік наша родина опікується та тісно співпрацює з Тернопільською школою-інтернатом для дітей з вадами слуху. Вчора нас запросили на педагогічну раду в школу-інтернат, але ми не прийшли з пустими руками. Ми подарували 50 комплектів "Азбуки споживача" з двох частин, яку ми випустили ще 12 років назад, але тоді тільки дирекція четвертої школи запровадила уроки фінансової грамоти для дітей початкових класів. І,як виявилося, через 12 років актуальність теми не зникла-як часом повільно ми впроваджуємо те,що актуально і потрібно. Діти, які тоді були в першому класі зараз вже випускники, але загальновідомо, що якщо з дитячих років не закласти правильні та потрібні знання та навики, то потім часом стає запізно вчити! Як педагог дуже переживаю як повільно в нас все міняється на освітянській ниві, а за цим стоять наші діти та внуки! Саме головне, що нічого не потрібно видумувати-все готово!

А ще ми подарували кожному класові мотиваційні-цільові карточки "Містер Лідер", який ми випустили разом із моїм добрим приятелем Володимиром Вороновим, для розвитку лідерських якостей у дітей, для того, щоб батьки, вчителі сідали разом з дітьми відволікали трохи своїх чад від комп'ютерів та інших гаджетів, а поговорили про те, чому важливо бути чесним, відповідальним, дисциплінованим, знати свою індивідуальність, чому треба поважати старших, як досягати успіху і ще сто карточок із діловими порадами для дітей та всієї сім'ї. Всі ці матеріали ви можете побачити в етногалерї "Спадок", що в ТВЦ "Атріум" в Тернополі, або звертайтеся за телефоном 0506097605.

В 1986 році (30 років назад-аж не віриться!!!), коли я працював вчителем фізичного виховання, ми створили перший кооператив, який називався "Здоров'я", де всі охочі вчителі фізичного виховання читали уроки фізкультури в дитячих садках. Ідея наскільки сподобалася батькам і дітям, що ми тоді охопили всі дошкільні заклади Тернополя. Результат був надзвичайний-з дітьми займалися справжні професіонали, оскільки до цього, як і часто тепер під час заняття фізичної культури, в основному, дітей вихователі випускали на вулицю погуляти-звідси і починається недостатки рухової активності і хвороби!

Ми ж проводили повноцінні уроки для дошкільнят з розминкою, щоб були задіяні всі групи м'язів, діти вміли грати волейбол, баскетбол, робили всі гімнастичні вправи і коли ці діти попадали до нас в школи, то ми бачили разючу різницю між тими, які не проходили таку підготовку і "нашими"дітьми. Ці діти з часом захищали честь своїх шкіл з різних видів спорту. Але комусь в міськвно (навіть знаю кому), не сподобалася ідея і кооператив заборонили. Наш керівник Бейта виїхав в Німеччину і через деякий час ми одержали статтю в одній із центральних німецьких газеті, де було написано,що вихідець з України Бейба створив дитячі групи здоров'я в Німеччині і що цей досвід буде впроваджено по всій країні! Так ми тоді зробили першу євроінтеграцію нашого досвіду фізичної культури до європейської спільноти!

ДОРОГІ БАТЬКИ, КОМПЕТЕНТНО ВАМ ЗАЯВЛЯЮ, ЩО ВСІ РУХОВІ ЯКОСТІ, ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ, А ЗНАЧИТЬ МІЦНА ІМУННА СИСТЕМА, ЗАХИСТ ВІД ВСІХ ХВОРОБ ЗАКЛАДАЮТЬСЯ В ДИТИНИ САМЕ В ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ-ЗВЕРНІТЬ НА ЦЕ УВАГУ!