Правове виховання старшокласників

17 листопада 2016 р. Переглядів: 1855 RSS

Формування правової культури старшокласників на уроках правознавства.

Актуальність проблеми:

1. Зростання дитячої злочинності; поширення злочинності серед неповнолітніх випереджає її загальне зростання, при цьому вона “омолоджується”.

2. Сучасна школа покликана розвивати життєві вміння (соціальну компетентність) учнів.

Виникає потреба посилити практичну спрямованість правової освіти та виховання, виробити в учнів уміння:

- використовувати правові знання для реалізації та захисту своїх прав, свобод і законних інтересів;

- оцінювати та регулювати взаємини з іншими; здійснювати вибір моделі поведінки у повсякденних життєвих ситуаціях, орієнтуючись на норми права, що стосуються неповнолітніх;

- опрацьовувати окремі положення нормативно-правових актів;

- застосовувати на правовому матеріалі критичне мислення, аналіз, синтез, оцінку, рефлексію, уміння спілкуватись, дискутувати, розв’язувати проблеми;

- сформувати навички правомірної поведінки.

Було проведено:

1. Зустрічі з представниками:

- дитячої кімнати міліції та відділення у справах неповнолітніх;

- правоохоронних органів: кримінальної міліції у справах дітей, дільничим інспектором.

2. Відвідування виставки “Захист прав людини” у рамках проекту “Студентська ініціатива Тернополя”.

3. Зустрічі з представниками Інформаційного центру “Права людини”

(тема: торгівля людьми)