Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Вибір професії

23 квітня 2019 р. Переглядів: 572 RSS
Новини

Щоб допомогти дітям з’ясувати, яку професію обрати після закінчення школи, проведено заняття, яке б допомогло зрозуміти зв’язок між освітою, подальшою професійною зайнятістю та попитом на ринку праці. Заняття з учнями старших класів проводила Ірина Яремчук – голова ГО «АТОН».

На занятті розглянуто наслідки вдалого і невдалого вибору професії. Зроблено аналіз впливу професії на психологічний стан людини. Здійснювалось моделювання, індивідуальна траєкторія майбутньої професійної діяльності.

Заняття сприяло серйозному підходу до вибору професії. Адже більше ніж 25 відсотків студентів навчальних закладів обирають професію не за покликанням. Через що вони не отримують задоволення від навчання, не впевненні у майбутньому.

Такі працівники не прагнуть професійного розвитку та схильні до апатії та депресії. Окрім грошей неулюблена робота викликає роздратування, внутрішній протест, втому після завершення робочого дня. Такі люди і не підозрюють, що багато інших життєвих проблем пов’язані саме з невдалим вибором професії. Іноді батьки прагнуть влаштувати дитину на навчання в той заклад який подобається їм, не зважаючи на те чого хоче дитина. А варто підтримати дитину, навіть тоді, коли обрана професія суперечить сімейним традиціям, допомогти розібратись в її інтересах, здібностях та навичках. Успіх – можливість займатись улюбленою справою.

Про світ професій розповіли гості запрошені з технічного коледжу ім. І. Полюя з підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та кваліфікований робітник.

Цікавою була презентація про перелік професій, умови навчання, матеріальну базу та організацію побуту, студентське життя. Повідомили про вимоги, які ставить професія до майбутнього працівника, умови вступу до навчального закладу.

Представник Тернопільського центру професійно-технічної освіти зробила презентацію про свій учбовий заклад, розповіла про професію перукаря і манікюрника, познайомила учнів з сучасною матеріальною базою, умовами вступу до учбового закладу та актуальність професії.

Серед школярок проводився конкурс на кращу зачіску для дівчаток. Суддями були викладач та студентки центу професійно-технічної освіти.

Кращі учнівські роботи та їх виконавці відзначені подарунками. І нагородою для переможців було виконання студентками на їхньому волоссі сучасних актуальних зачісок. Також учні продемонстрували вміння зав’язувати краватку.

Вміння, отримані на уроках трудового навчання з пошиття одягу, учениці школи можуть розвивати на додаткових заняттях з моделювання одягу.

Зустріч пройшла в теплій щирій атмосфері. Вчитель трудового навчання Сліпченко С. М. побажала учням йти до мети рядками з вірша Ігоря Жулянського:

Не бійся прірви, бо ти маєш крила,

Забудь про страх та в себе лиш повір,

В твоїй душі живе могутня сила!

Не бійся долі йди наперекір.

Ніколи не кажи собі «не можу»,

Немає неможливого в житті.

Сказав колись хтось приказку хорошу,

Про те, що горщики ліпили не святі.