ФЕСТИВАЛЬ "ФАЙНО БЕЗ РАМОК"

21 серпня 2024 р. Переглядів: 120 RSS

17-18 серпня Тернопіль став місцем проведення інклюзивного мистецького фестивалю "Файно без рамок", організаторами якого були громадські організації "Партнерство", "Я зможу", "Безбар'єрний Тернопіль" спільно з агенцією регіонального розвитку в Тернопільській області та асоціацією осіб з інвалідністю "Добродія в дії" за підтримки Українського культурного фонду у рамках проєкту "Мистецтво без бар'єрів". Ця подія насправді особлива, адже вперше у нашому місті люди з інвалідністю були згуртовані, зібралися разом, щоби показати свої таланти, надихнути інших, а також почерпнути натхнення для себе: вишивка, вироби з бісеру, соломи та вовни, кераміка - не злічити всього, що було представлено на фестивалі талановитими майстрами з інвалідністю і їхніми здоровими колегами.

Програма фестивалю була насиченою і різноманітною. Під час дискусійних платформ порушувалися актуальні проблеми і обговорювався пошук шляхів їх вирішення , а ключовими були думки:

• "У суспільстві має запанувати безбар'єрність";
  • "Найважче (але вкрай необхідно!) долати внутрішні бар'єри ";
  • "Суспільство має зростати, ставати інклюзивним ( не на словах, а насправді), щоби КОЖНА людина ( з інвалідністю в тому числі) могла себе реалізувати і вільно почуватися скрізь.
  • Приємно, що учениці нашої школи були запрошені для участі у фестивалі, де виконали пісню жестовою мовою "Український набат". Ця пісня стала нагадуванням, що живемо в час, коли війна є причиною зростання кількості людей з інвалідністю у нашому суспільстві, тому маємо вже сьогодні змінювати свою свідомість і розуміння того, що всі ми - рівні, створювати дійсно безбар'єрний простір, зручний, комфортний і доступний для усіх.