Екскурсія до етногалереї «Спадок»
Минуле нашого українського народу дуже цікаве. У цьому переконались учні 2-Б та 3 класів та їх вихователі Руденька В.П., Перцак Н.В., Нестюк О.П. під час пізнавальної екскурсії до етногалереї «Спадок» родини Демкур. Переступивши поріг цього закладу відвідувачі ніби потрапляють до іншого світу – старожитні речі, начебто переносять у давній час.
Учні із захопленням розглядали речі побуту : скриню, ткацький станок, прялку, веретено, праски, глечики, макітри, сита, ночви, рогач…Ці слова увійдуть до активного словника учнів логопедичних класів, адже побачене було підкріплено розгорнутою розповіддю екскурсовода. Дуже зацікавив учнів куточок з відтвореним інтер’єром селянської хати, а ще давні ікони, музичні інструменти, знаряддя для праці та іграшки ручної роботи.
Розмаїттям кольорів вразили присутніх вишиванки: чоловічі, жіночі, дитячі, котрі зібрані з різних куточків України. Другокласники і третьокласники зацікавлено розглядали давнє вбрання своїх предків: сорочки, плахти, пояси, крайки, кожухи, безрукавки, намітки, взуття, прикраси … Усе побачене у «Спадку» назавжди залишиться у дитячій пам’яті та сприятиме формуванню національної свідомості школярів.
Зустріч учнів школи з преставником організації УТОГ
26 січня 2017 року відбулася зустріч учнів випускних класів з головою Тернопільської організації УТОГ Коцовською Надією Дмитрівною. Надія Дмитрівна довела до відома випускників інформацію про відкриття нових груп при вузах України для продовження навчання по закінченні школи-інтернату.
На зустріч також запросили культорганізатора будинку культури УТОГ, колишню випускницю школи-інтернату, Марію Поцілуйко та в. о. директора будинку культури Скринника Еріка. Вони, у свою чергу, розповіли про те, як потрібно готуватися до вступу зараз у школі. Також поділилися своїм досвідом, який отримали під час навчання в університеті ім. М. Драгоманова ( Марія Поцілуйко) та у Полтавському ВМПУ і університеті «Україна» (Ерік Скринник).
Зустріч пройшла у формі активного діалогу. Учні отримали відповіді на всі запитання, які їх цікавили з питання продовження навчання після школи. Гостей запросили на традиційний вечір зустрічі з випускниками, який заплановано на 23 лютого 2017 року.
Виставка “Різдвяна казка”
24 січня 2017 року учні школи-інтернату відвідали Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Вихованці змогли подивитися виставку “Різдвяна казка”, дізналися про українські традиції створення дідухів, “павуків”, декоративних ялинок та їх символічне значення. Учні побачили найбільший в Україні дідух, зроблений майстром з Тернополя, який особисто провів цікаву екскурсію, представив різні вироби із соломи та природних матеріалів з усіх куточків області. Діти, крім цього, побачили цікаві тропічні рослини, що ростуть на території екологічного центру, а також із задоволенням “поспілкувалися” із тваринами тутешнього “живого куточку”.
Творчий звіт "Вірні сини України"
Учні 9-го класу школи-інтернату із вихователями та класним керівником провели творчий звіт «Вірні сини України». Мета: вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули під час бойових дій в зоні АТО. Під час заходу пригадали недавні події на Майдані, які поступово переросли у війну на Сході. Також була проведена гра-змагання для усіх бажаючих із залу «Моя військова підготовка», а саме віджимання для хлопців. Усі присутні переглянули короткометражний фільм про події на Майдані та Сході України, а після того запалили свічку і хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих.
Учні школи-інтернату відвідали Різдвяну шопку
24.01.2017 р. учні 9-го класу школи-інтернату відвідали Різдвяну шопку в церкві Св. Павла і Петра, яка нині вважається найбільшою в західній Україні. У центрі композиції вертепу — пресвята родина і маленький Ісус. Тут біжать струмочки, їздить поїзд, брат-францисканець б'є у дзвін. Є також живі тваринки: фазани, куріпки та кролики. Похід до шопки був цікавим і пізнавальним для учнів.
Проведення години спілкування «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»
В рамках відзначення Соборності України, шкільний бібліотекар Возна Я.О. провела для учнів 4- 6 класів годину спілкування «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»
Ярослава Олексіївна підготувала цікаву розповідь - презентацію про історію нашої держави, про день об’єднання всіх українських земель в одну Соборну державу,навела цікаві факти та документи, що підтверджують справжню єдність українського народу. В ході спілкування діти переглянули фільм «Акт злуки», декламували вірші, ділилися своїми думками з приводу подій в Україні в цілому і на сході, зокрема. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих героїв. Підсумком даного заходу було звернення до учнів про єдність та згуртованість шкільної родини. Адже з дружби у шкільній родині починається єдність України.
Інформаційний куток до дня відзначення дня Соборності
На передодні святкування дня Соборності у школі проходили ряд заходів. Зокрема, учні з педагогом - організатором створювали інформаційний куток до дня відзначення даного свята. Шукали матеріали в інтернеті, вивчали історію виникнення свята, розповідали шкільним друзям на перерві.