«Школа для матусь»

15 травня 2018 р. Новини

Незвичайне свято підготували для своїх матусь учні 3-Б класу з вихователем Перцак Надією Василівною. Щоб перенести мам у безтурботне дитинство та навчити їх ще більше розуміти своїх дітей було відкрито «Школу для матусь». Кожен з учнів проводив окреме заняття і мав змогу відчути себе вчителем та наставником.

На уроці читання мами-учениці виразно читали притчу про маму, на письмі – списували речення з дошки у каліграфічні шаблони лівою рукою. Діти дуже вболівали за своїх матусь і всіляко їх підбадьорювали. А матусі чудово рахували на математиці, вивчили пісеньку «Ilovemymummy» на уроці англійської мови, виготовили «Щасливий гаманець» в техніці орігамі на трудовому навчанні.

Вихователь 3-Б класу Оксана Петрівна Нестюк провела з батьками фізкультхвилинку, пальчикову гімнастику та вправи для очей. Ці знання знадобляться мамам і вдома, щоб забезпечити розвиток своїх діток.

Урок музики проходив у формі гри «Пісенний м’яч»: м’яч можна було передавати лише назвавши пісню про маму. А на малюванні діти відгадували домашнє завдання своїх мам – малюнок «Моя дитина у майбутньому», адже малюнки не були підписані. Третьокласники були вражені старанністю та талантом своїх найрідніших та високо оцінили їх зусилля.

Мами ще пограли у гру «Чия дитина?», відгадуючи за відповідями анкет своїх дітей. Вони довели, що знайдуть анкету своєї дитини, навіть тоді, коли вона не підписана, адже дуже добре знають уподобання своїх дітей.

Урок «Природознавства» ознайомив учениць із будовою квітки гладіолуса. Вони отримали практичне домашнє завдання – виростити з цибулини, яку діти посадили напередодні, квітку і зробити фото біля розквітлого гладіолуса разом зі своєю дитиною.

Своєрідною нагородою за хорошу роботу на «уроках» стало привітання діток з Святом Матері і подарунок – листівка, виготовлена дітками власноруч. Усі присутні мали багато приємних вражень та були задоволені навчанням у «Школі для матусь».

Далі...

Екскурсія в підземелля Домініканського греко-католицького собору

14 травня 2018 р. Новини

В рамках проекту «Віра, Надія, Любов», організатором якого є Оксана Чмиленко, її співорганізатором Наталею Лучкою 10 травня 2018 року була організована екскурсія в підземелля (крипти) Домініканського греко-католицького собору. Цікавою була зустріч з о.Ігорем, який коротко познайомив учнів 11 і 12 класів з історією даного собору,потім спустились в крипти. Діти були дуже вражені, дізнавались із фотографій про всі церкви Тернополя, які були, які зруйновані, які є в наш час. Дуже вразив учнів підйом стрімкими сходами на дзвіницю,якими століттями таємничо піднімались монахи,щоб зважити сутність життя, його таємничість.Піднялись на висоту 22м, де є оглядова площадка на озеро і місто, почули дзвін дзвона Юрасика,якому дали таке ймення, бо його як людину охрестили на служіння Богу і людям. У школі діти жваво ділилися враженнями від екскурсії з своїми друзями і педагогами. Дуже дякуємо організаторам за проведену екскурсію і надіємось на подальшу співпрацю.

Далі...

Учні школи-інтернату взяли участь у фестивалі «Барви життя»

11 травня 2018 р. Новини

10 травня 2018 року учні школи-інтернату взяли участь у регіональному етапі Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя».

Номінантка Міс глядацьких симпатій Всеукраїнського конкурсу «Міс УТОГ-2018 року» Олеся Струтинська виконала пісню «Червоні вітрила». А дует у складі Ольги Бадран і Соломії Кушнірук разом з хореографічним колективом «Калиновий цвіт» музичної школи села Острів подарували глядачам музичну композицію «Веселка».

Всі учасники фестивалю були відзначені дипломами та подарунками.

Дуже важливо, що управління культури залучає до таких заходів не тільки дорослих людей, а й учнів шкіл-інтернатів, адже мистецтво та культура є важливим засобом соціальної адаптації та реабілітації для тих, хто потребує уваги.

Далі...

Вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні

11 травня 2018 р. Новини

Дев’ятого травня 2018 року учні школи-інтернату відвідали парк Слави, щоб вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Нам пощастило зустріти 92-річного ветерана Олександра Помазана. Він приємно погодився поспілкуватися з дітьми. У ході бесіди ми дізналися, що ветеран – підполковник у відставці. Воював у Білорусії і першу нагороду отримав за відвагу. Наш шановний співрозмовник показав дітям іконку, яку завжди носив у кишені і щиро молився.

Молодші учні з цікавістю розглядали нагороди ветерана, а старші свідомо розуміли чому цей день особливий в історії всього нашого народу.

Далі...

Проведені бесіди з учнями на тему «Здоровий спосіб життя»

27 квітня 2018 р. Новини

У рамках Всеукраїнського місяця Червоного Хреста України у школі проведені бесіди з учнями щодо популяризації та дотримання здорового способу життя, санітарно-гігієнічних норм із залученням керівника Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста Лех Тетяни Володимирівни. Оформлено інформаційний куточок «За здоровий спосіб життя».

Далі...

Майстер-клас з виготовлення писанок

26 квітня 2018 р. Новини

Напередодні великого свята Воскресіння Хрестового відбувся майстер-клас з виготовлення писанок. Його проводила вихователь Руденька В.П. для учннів 3 та 4 класів. Учні навчилися виготовляти писанки у техніці «декупаж» за допомогою серветок та клею ПВА та виготовили підставки для своїх виробів. А ще дізнались про святкування Великодня і вправлялися у складанні великоднього кошика.

Далі...

Як народжується книга?

24 квітня 2018 р. Новини

Як народжується книга? Автор пише книгу, редактор виправляє помилки, ілюстратор додає зображення, а що відбувається далі змогли побачити колективи 4 та 3-Б класів під час екскурсії на видавництво «Підручники і посібники».

Учні, батьки, класні керівники та вихователі із захопленням спостерігали за процесом виготовлення книг. Вони дізналися про такі етапи виробництва як кольороподіл, виготовлення плит для друку, друк, розрізання аркушів, фальцування (згинання), зшивання.

Дуже цікаво було спостерігати за процесом «одягання» на книгу обкладинки та поклейкою голограм, для захисту продукції від підробок. Екскурсовод Марія Іванівна дуже пізнавально та доступно зуміла розповісти дітям та дорослим про усі деталі виробництва, професії людей, які там працюють.

А ще видавництво підготувало сюрприз для учнів – вони отримали у подарунок зразки його друкованої продукції: закладки та наклейки. Школярі надовго запам’ятають і екскурсію, і нові слова, що поповнили їх активний словник. А також будуть берегти книги та надалі проводити збір макулатури. Адже складну працю, що вкладена у кожний друкований виріб, треба шанувати!

Далі...