Тернопільська спеціальна школа Тернопільської обласної ради

Правила внутрішкільного розпорядку для учнів

2 листопада 2013 р. Переглядів: 3122 RSS
Виховна робота

Затверджено педрадою (протокол №3 від 27.02.2013 р)

Правила внутрішкільного розпорядку та поведінки для учнів Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради.

1. Загальні положення

1.1. Учні зараховуються до школи-інтернату на підставі заяви батьків, направлення обласної ПМПК та направлення управління освіти і науки облдержадміністрації, а також при наданні необхідної документації (медична картка, особова справа, документи про освіту).

1.2. Кожен учень навчається в школі відповідно до наказу по школі в закріпленому класі. Вільний перехід з класу в клас для навчання заборонений.

1.3. Уроки та заняття самопідготовки розпочинаються відповідно до розкладу та режиму дня, затверджених директором школи. Кожен учень повинен приходити в школу за 15 хвилин до початку занять ( для учнів, що проживають у м. Тернополі) і вийти з будівлі школи в обумовлений заявою батьків час ( щоденно – учні, що проживають у м. Тернополі, у кінці навчального тижня – учні, що проживають за межами міста.)

1.4. До початку уроків і між ними учні повинні знаходитися в навчальних приміщеннях будівлі школи.

1.5. Під час навчально-виховного процесу порядок в школі забезпечує черговий клас на чолі з черговим вчителем, вихователем і черговим адміністратором. Виконання їх вимог обов’язкове для всіх учнів.

2. Зовнішній вигляд

2.1. Демократичний підхід щодо зовнішнього вигляду учня передбачає відсутність форми єдиного зразка, але зовнішній вигляд є «візитною карткою» кожної людини. У стінах школи ціна одягу учня не має значення. Учень школи-інтернату повинен з'являтися в акуратному, діловому, строгому за стилем одязі, в якому зручно під час занять та на перервах. Одяг та аксесуари не повинні заважати іншим.

2.2. Заборонено: носити блузи, що оголюють живіт та спину; прикраси; некоректно проявляти емоції; користуватися чужим спортивним одягом або взуттям, використовувати спільний посуд під час їжі.

2.3. Головний убір, сонцезахисні окуляри, рукавички тощо слід зняти при вході до приміщення.

2.4. Не дозволяється перебування у приміщенні школи у верхньому одязі.

3. Користування електронними засобами

3.1. Учні не мають права користуватися під час занять (на уроках, заняттях самопідготовки, виховних заходах) радіо, програвачами аудіокасет, компакт-дисків, пейджерами, мобільними телефонами.

3.2. Використані під час занять вказані предмети підлягають вилученню на час навчального процесу.

3.3. Навчальний заклад не несе відповідальності за зникнення або псування особистих речей учнів.

4. Навчання

4.1. Учні повинні приходити на уроки з виконаним домашнім завданням, мати щоденник, підручники, зошити і інше навчальне приладдя, згідно розкладу.

4.1. Урок проходить під керівництвом учителя. Учень зобов'язаний виконувати його вимоги. Вчитель не повинен витрачати час уроку на дисциплінарні питання. Про учнів, які заважають проходженню навчального процесу, вчитель повідомляє класного керівника або подає доповідну записку черговому адміністратору, які проводять профілактичну роботу, повідомляють про порушення батьків учнів.

4.2.Учень, який з'явився в клас після дзвоника, зобов'язаний подати щоденник учителю для відповідної помітки. Учень, який запізнився, повинен звернутися до свого класного керівника (а на час його відсутності — до заступника директора ) та подати пояснювальну записку про причину запізнення.

4.3. На уроці учні повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними по відношенню до вчителя і однокласників, виходити до дошки з щоденником, дотримуватися морально-правових і етичних норм в міжособистісному спілкуванні:

коли входить учитель, встати й привітати його, після чого з дозволу сісти на своє робоче місце;

якщо необхідно звернутися до вчителя, підняти руку;

коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж;

виходити з кабінету можна тільки після дзвінка і з дозволу вчителя;

використовувати навчальний час для виконання завдання і не відволікатися розмовами,своєчасно й якісно виконувати доручену справу;

5. Урок фізичної культури

5.1. Учні, звільнені від занять фізичної культури, обов'язково мають подати медичну довідку ВКК відповідного зразка.

5.2. Усі звільнені мають бути присутні в спортивній залі від початку до кінця заняття, незважаючи на термін звільнення.

5.3. Під час занять фізичною культурою обов'язково слід мати встановлену спортивну форму (спортивний костюм, шорти, футболку, взуття на м'якій основі).

6. Щоденник учня

6.1. Щоденник є офіційним документом учня. Учень зобов'язаний постійно мати при собі щоденник, подавати його на першу вимогу адміністрації, класного керівника, вчителя – предметника; належним чином зберігати його та подавати батькам для підпису.

7. Відсутність учня на занятті

7.1. Якщо учню необхідно бути відсутнім під час занять, батьки повинні особисто повідомити класного керівника або заздалегідь подати заяву на ім'я директора.

7.2. Про будь-яку незаплановану відсутність необхідно повідомити того ж дня, можна зателефонувати та пояснити її причину. За відсутності учня протягом тижня батьки особисто подають пояснювальну записку.

7.3. Відсутність через хворобу має бути підтверджена медичною довідкою.

7.4. Відсутність не звільняє від контролю знань. Учень, який пропустив заняття з поважної причини, зобов'язаний першим звернутися до вчителя, погодити з ним форму відпрацювання, час виконання контрольної роботи.

8. Дотримання правил гігієни

8.1. Учні школи повинні дотримуватись правил особистої гігієни, слідкувати за чистотою класних кімнат, шкільного приміщення та подвір’я. З 10-ти років обов’язково здійснювати щоденне вологе прибирання та щотижневе генеральне прибирання класних кімнат.

8.2. Учні повинні стежити за своїм зовнішнім виглядом. Волосся учнів повинно бути акуратно укладеним або підстриженим, обов'язково чистим. Одяг і взуття учнів повинні бути чистими, охайними, з урахуванням етичних і естетичних норм культури одягу для державних установ.

8.3. На першому поверсі школи розташований питний фонтанчик. Пити воду потрібно акуратно, не відкривати кран сильно, не розбризкувати воду на підлогу. Заборонено використовувати питний фонтанчик для миття ганчірок, рук взуття і т.п.

8.4. Приймати їжу можна тільки в приміщенні шкільної їдальні, заздалегідь помивши руки з милом.

9. Вимоги безпеки під час навчально-виховного процесу

9.1. Щоб уникнути нещасних випадків і травмувань кожен учень повинен дотримуватись правил особистої безпеки, а саме:

9.1.1.Не підходити і не чіпати незнайомі предмети і тварин;

9.1.2.Не висовуватися з вікон шкільної будівлі;

9.1.3.Не спілкуватися з незнайомими людьми, що викликають підозру;

9.1.4.Не торкатися мокрими руками електричних приладів, дротів електроустановок, що знаходяться в будівлі школи і шкільному дворі;

9.1.5.До і після початку занять, під час перерв не бігати по шкільній будівлі і шкільному двору, після уроків бути під контролем вихователя.

9.1.6.Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які поставив учитель.

9.2. Учням категорично заборонено приносити в школу легкозаймисті і вибухонебезпечні предмети, а також сірники і запальнички.

9.3. При створенні конфліктної ситуації в час навчально-виховного процесу учням категорично забороняється самостійно її вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації школи.

9.4. Учням забороняється без дозволу співробітників школи знаходитися поблизу встановленого устаткування, приладів і інших предметів, що представляють небезпеку для здоров'я і життя.

9.5. Освітлення школи - електричне. Включати в мережу електронагрівальні та інші електроприлади і апарати дозволено тільки співробітникам школи за допомогою справних з'єднань. Самовільна експлуатація учнями електронагрівальних приладів і електроустаткування категорично заборонена.

9.6. При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування учні негайно повинні повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи.

9.7. У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі школи або шкільному дворі, учні зобов'язані повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!

9.8. Якщо учень став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі школи або шкільному дворі з учнями або працівниками школи, він зобов'язаний надати посильну першу долікарську допомогу, оповістити про те, що трапилось будь-якого дорослого, що знаходиться в школі, взяти участь в розслідуванні нещасного випадку.

10. Паління та вживання алкоголю

10.1. Заборонено палити й вживати слабоалкогольні та алкогольні напої у приміщенні та на території школи.

11. Учням забороняється:

- у приміщеннях і на території школи-інтернату палити(курити), смітити, розкидати запалені сірники, вживати слабоалкогольні напої, наркотики;

- без дозволу вчителя, вихователя залишати територію школи-інтернату;

- знаходитися у технічних, підсобних приміщеннях ( у складських приміщеннях, коморах, підвалах, овочесховищах, тощо) без нагляду дорослих;

- у нічний час порушувати режим сну, відпочинку, виходити за межі школи-інтернату;

- займатися на спортивних, ігрових майданчиках без нагляду вчителя, тренера, вихователя;

- працювати у навчальних майстернях, хімічному, фізичному, біологічному та інших кабінетах з реактивами, електричними та іншими нагрівальними приладами без нагляду вчителя, керівника гуртка;

- користуватися побутовими електронагрівальними приладами ( прасками, електрокип’ятильниками) у приміщеннях, де їх застосування не передбачено: у ігрових кімнатах, класах, спальнях, коридорах, тощо;

- відчиняти двері розподільних електрощитів, трансформаторних підстанцій, силових електрошаф, на яких, як правило, закріплені попереджувальні написи;

- залазити на дахи будинків, споруд, на дерева, поблизу яких проходять електричні проводи, на опори повітряних ліній електропередач, гратися під повітряними електролініями чи поблизу них, запускати там повітряних зміїв, розпалювати вогнища, закидати дроти та інші предмети на проводи електроліній, розбивати ізолятори на опорах електроліній, електролампи.

12. До роботи у навчальних майстернях, кабінетах учні допускаються після проходження інструктажу.