Наша бібліотека

2 листопада 2013 р. Переглядів: 2027 RSS
Наша бібліотека

Запрошуємо у дивний світ книг - бібліотеку

« Книжковий дім – бібліотека – це затишок думок святих , «бібліо» – так звали книгу греки, цю назву ми взяли від них »

Шкільний бібліотекар –

Возна Ярослава Олексіївна

image002.jpg

Книжковий фонд бібліотеки

• Художня та галузева література - 5068

• Підручники – 4771

• Періодичні видання -20 назв

• Кількість читачів -225

• Відвідування – 1750

• Книговидача – 3400

Завдання бібліотеки

• Формувати в учнів національну свідомість, любов до рідної землі, свого народу.

• Постійно знайомити вчителів з новинками методичної літератури.

• Пропагувати книгу шляхом проведення масових заходів.

• Керувати читанням дітей, прищеплювати любов до книги.

• Виховувати високу культуру читання.

Основні напрямки роботи

image004.jpg

Серед наочних форм популяризації книг найважливіше місце посідає книжкова виставка — традиційна форма роботи бібліотеки, один із засобів впливу на інформаційну поведінку читача. Цінність цієї форми для читача визначається тим, що він може зняти книгу з виставки, погортати її, швидко переглянути ілюстрації, зміст, передмову. Таке первісне ознайомлення з книгою поглиблює і робить інтерес більш цілеспрямованим.

Прибібліотеціпрацюєпостійнодіюча"Книжковалікарня", тут надаютьшвидкудопомогу "потерпілим". Звідсистарі, пошарпані книжки виходять такими приємними на вигляд, щоїхвідразухочетьсявзяти до рук і прочитати.

Клей, картон, ножиці - ось основніінструменти, за допомогоюяких "лікують" книги.

Бібліотекарнадаєучнямконсультації, показує, як потрібноремонтувати книгу, як берегти книгу, як їїчитати, правильно користуватися нею.

Книжки - як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди, можутьхворіти. А захворівши, потребуютьлікування. Для хворихкнижоктеж є спеціальнілікарні. Тільки вони називаютьсяпо-іншому: реставраційнімайстерні, і в нашійбібліотецітеж є такамайстернятільки вона називається "Книжковалікарня".

Однакусізнають: будь-яку хворобу кращепопередити, ніжвилікувати. І радятьберегтиздоров'я. Зокремапозбутисяпоганихзвичок.

Акція «Живи книго!»

Протягомбагатьохроків у бібліотеці проводиться акція «Живи книго!».

Питаннязбереженнякнижок є одним з основнихзавданьроботибібліотеки.

У цьомупланібібліотека проводить бесіди, оформлено куточок «Живи книго!», працюєгурток «Книжковалікарня», де ремонтуютьпошарпані книги, здійснюються один раз у квартал рейди-перевіркипідручників, проведенняроз’яснювальноїроботисередучнів, робота з бібліотечним активом, педагогами, батьками.

Джерелакомплектування

ЦентралізованезабезпеченнявідМіністерстваосвіти та науки України.

Відповідно до плану роботи, щороку проводиться ряд масових заходів:

• Рейд – перевірка стану шкільних підручників;

• Голосні читки бесід;

• Бібліографічний огляд літератури;

• Оформлюються тематичні виставки літератури;

• Виховні заходи;

• Бібліотечні уроки.

Бібліотека співпрацює з обласною бібліотекою для дітей, міською бібліотекою № 3 та шкільними бібліотеками міста.