Мандрівка рідним краєм

11 жовтня 2018 р. Переглядів: 1655 RSS
Новини

Золота осінь тішить нас хорошою погодою. Саме в такий день учні 4-Б класу з батьками та вихователями Перцак Надією Василівною та Нестюк Оксаною Петрівною вирушили у велику мандрівку рідним краєм. Маршрут пролягав через місто Бережани, село Рай та селище міського типу Козову.

Бережани – це давнє місто багате на стародавні будівлі, храми, музеї. Найперше усі побували Бережанському замку. Екскурсовод дуже цікаво розповідав про історію цієї пам’ятки архітектури, його власників та відомих відвідувачів. Присутні могли спостерігати, як відбувається підготовка до реконструкції усипальні Синявських, що знаходиться на території замку.

А далі настав час музеїв. У Музеї книги екскурсовод ознайомила четвертокласників з історією українського книгодрукування та унікальними стародруками. Цікаво було дізнатися про Богдана Лепкого та інших літераторів, що пов’язані з містом Бережани. Надзвичайним різноманіттям експонатів вразив школярів Бережанський краєзнавчий музей. Викопні закам’янілі молюски, тваринний світ Бережанщини, давні речі та інтер’єри, зали про історичні події, вишиванки та інший національний одяг українців цієї місцевості, різноманітні колекції... Цікава розповідь екскурсовода доповнювала побачене новими деталями.

Особливо уважно учні слухали розповідь про історичний бій на горі Лисоня, адже після музею побували на цьому знаковому для усіх українців місці та запалили лампадки, щоб згадати полеглих героїв.

Наступний пункт маршруту – село Рай Бережанського району. Тут є чудовий парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення та мисливський палац – пам’ятка архітектури. Учні, батьки та вихователі прогулялись мальовничим парком, відшукали залишки 850-річного дуба Богдана Хмельницького та дуб «Богатир».

У Козовій мандрівники відвідали найбільший памятник Героям Небесної Сотні – стеллу Небесної Сотні. На знак пам’яті і поваги – запалили свічечки. Завершувалась мандрівка у козівському дендропарку «Лісова пісня». Директор Нечипорук Григорій Леонідович ознайомив усіх із унікальними рослинами з різних куточків світу, зібраних у парку: коркове, тюльпанове, оцтове дерева, магнолія, гінго дволопатеве, тис ягідний, різні види туй та ялин...

Учні, батьки та вихователі були в захваті від побаченого. Враження від мандрівки надовго залишаться у їх памяті!