День безпечного Інтернету

6 лютого 2024 р. Виховна робота

Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним!

6 лютого наш заклад освіти долучився до відзначення Дня безпечного Інтернету.

Метою проведення відповідних заходів є підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у всесвітній мережі.

Практичний психолог Смачило А. В. провела з учнями середніх класів заняття з елементами тренінгу «Безпека в Інтернеті», переглянули мультфільму «Хаппі та її суперсила». Разом з педагогом - організатором Грім А. Б. учням старших класів була запропонована інтерактивна гра "Інтернет : міф чи фейк", переглянули та обговорили відео "Безпека в інтернеті", колективно виконали інтерактивну вправу "Зворотній бік інтернету".

Окрема подяка педагогу Новаковській У.А. у допомозі з жестового перекладу.

Далі...

Поети живуть доти, допоки їх пам’ятають…

2 лютого 2024 р. Виховна робота

Поети живуть доти, допоки їх пам’ятають…

У січні 2024 р. громадськість Тернополя відзначала 80 роковини з дня народження нашого земляка, поета, культурного і політичного діяча, педагога, журналіста Левка Крупи.

У нашій школі теж відбувалися заходи, присвячені ювілею письменника. Велику пошукову роботу провели вчителі-філологи Гороховська Н.М., Новаковська У.А. та Ониськів Н.П. До збору матеріалу долучилася і бібліотекарка школи Возна Я.О.

Для учнів та працівників школи учителі-філологи провели Вечір спогадів про Левка Крупу “…щоб Вкраїна вільна була навік…” та урок-знайомство «Левко Крупа: погляд крізь десятиліття».

У теплій та затишній атмосфері звучали вірші поета, лунали пісні на слова Левка Крупи у виконанні учнів 9-А класу. Тихим спогадом пройшли перед очима присутніх дитячі та юнацькі роки, зрілість поета, формування його характеру, політичних поглядів і, звичайно ж, літературна діяльність.

У фрагментах відео, сюжетних матеріалах, що збереглися, звучав голос сина Любомира Левковича. Дуже дорогою є нам ця людина, адже був керівником нашої школи, хоч і недовго, бо все обірвала війна.

Зі стін школи, у перші дні війни, Любомир Левкович пішов на фронт… Зрозуміло одне: він не міг вчинити інакше, бо так бачив свій громадянський обов’язок — служити народу та Україні. Справу батька — боротися за вільну Україну — продовжили син Любомир і онук Володимир.

Дуже болючими і, водночас, світлими для усіх нас були ці спогади.

Коли відходить у засвіти поет, його зірка не гасне, а загоряється новим світлом, який освічує шлях тих, хто залишився на землі, щоб вони не блукали у мороці життя.

Левко Крупа повертається до нас у поезії, пісні.

106 річниця історичного бою під Крутами

30 січня 2024 р. Наша бібліотека

29 січня 2024 року - 106 річниця історичного бою під Крутами. У 1918 році молоді захисники УНР своєю кров’ю вписали нову сторінку в історію українського визвольного руху. Цього дня юнаки, ціною власного життя, зупинили ворожий наступ на Київ. Це назавжди змінило історію українського народу. З нагоди відзначення пам’яті про Героїв КРУТ у шкільній бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ» та проведено патріотично-виховну годину «Пам’ятай про Крути» з учнями 7-Б та 8-Б класів.

Крути – символ боротьби за незалежність України . Бій триває і сьогодні! Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війн.

Далі...

Бій під Крутами

30 січня 2024 р. Виховна робота

Сьогодні ми відзначаємо річницю бою під Крутами, який став символом героїзму та самопожертви українців в їхній боротьбі за незалежність. У цей день у 1918 році українські юнаки стримали наступ російсько-більшовицьких військ. Сьогодні, як і 106 років тому, Україна веде боротьбу за свободу і незалежність і вшановує жертву, принесену українськими захисниками в бою під Крутами.

Далі...

Єдина наша Україна

24 січня 2024 р. Виховна робота

Учні та педагоги 1-А класу долучились до шкільних заходів, присвячених відзначенню Дня Соборності України. У 1-А класі було проведено інтерактивне заняття "Єдина наша Україна". Діти продовжили ознайомлюватись із державними символами України, дізнались, що таке Соборність , єдність. Школярі складали тематичний плакат, створили символічний ланцюг єднання,переглянули відео про відзначення Дня Соборності України.

Далі...