Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

Збори штабу

19 червня 2018 р. Переглядів: 927 RSS
Новини

   За рішенням штабу захисту школи-інтернату 14 червня в актовому залі відбулись збори колективу. Присутніх 200 чоловік(батьки, вчителі, вихованці, обслуговуючий персонал).

Запрошені на збори заступник голови обласної ради Крупа Л.Л. та головний спеціаліст Галюк О.Г.

   На зборах розглянуто звернення штабу захисту школи до голови обласної ради, голів депутатських фракцій, депутатів ТОР і звернення трудового колективу до голови обласної ради Овчарука В.В.

   

Голові Тернопільської обласної ради

п. Овчаруку В.В.,

головам депутатських фракцій,

депутатам Тернопільської обласної ради

   

Шановні наші обранці!

Ми батьки, вчителі та обслуговуючий персонал Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради змушені проінформувати про створення Штабу порятунку школи.

Незрозумілі для нас, незаконні дії окремих посадовців обласної ради спонукали нас до дій, що є не зовсім адекватними до громадян європейської правової країни, котру ви нам обіцяли, коли балатувались в найвищий представницький орган області. Ми не розуміємо, чому вже понад два роки Вашими руками здійснюється тихе знищення спеціальної освіти області – навчальні заклади скорочуються, недофінансовуються, а конституційні права дітей порушуються. В той же час, декларації окремих «слуг народу» викликають токовий стан більшості платників податків.

Ми не закликаємо вас до соціальної справедливості, не вдаємось до політичного аналізу ситуації в країні, в області, а просимо не втратити, мабуть, останнє – здоровий глузд!

Враховуючи те, що на прикладі колишнього освітнього закладу облради – школи мистецтв, ви показали усій країні, як легко можна вирішувати питання освіти обдарованих дітей, ми спробуємо не дати повторитися «передовому» досвіду на нашому навчальному закладі.

Так, інформуємо вас, що з 26 березня 2018 року на сайті Тернопільської ради ми спостерігаємо проект рішення № 995, де вам пропонується звільнити директора школи-інтернату Смачила Івана Михайловича. Кількаденний аналіз даного документа вивів нас на два цікавих інших документів, котрі представлені в преамбулі проекту рішення №995, а саме – Рішення постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту від 16.11.2017р. № 200 та подання управління обласної адміністрації на звільнення від 19.01.2018р № 05/195-07.

Рішення комісії, у нас як в адекватних людей викликало дещо саркастичні емоції, вдумайтесь –

Преамбула рішення – «Про вимоги щодо надання письмових пояснень керівниками комунальних установ, які належать до сфери управління освіти та науки Тернопільської облдержадміністрації», далі текст – «Заслухавши усну інформацію… директора Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради нової редакції статуту…», і нарешті – результативна частина – «вирішили : 1. Рекомендувати обласній раді … звільнити… Смачила Івана Михайловича з посади директора Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради. 2. Винести дане питання на розгляд сесії Тернопільської обласної ради.» Тобто, комісія у даному рішенні суперечить сама собі, або плутає письмові пояснення з усними заявами і при цьому виносить рішення звільнити людину за те, що вона не вчиняла.!?

З поданням управління освіти , ще більш анекдотичніша ситуація – його немає! Замість подання є інший документ, який, так би мовити, виконує його обов’язки – «Щодо вжиття заходів дисциплінарного стягнення» від 19.01.2018р. № 05/195-07, де немає і натяку на звільнення.

Отже, шановні наші обранці, така «творчість» відповідальних осіб апарату Тернопільської облради заслуговує на вашу увагу. До речі, в день проведення нашого заходу проект рішення № 995 від 26.03.2018р. дивним чином зник з офіційного сайту облради. Такі у нас відбуваються чудеса!

Ми не чарівники, в чудеса не віримо, а тому доводимо до вашого відома, що протизаконні дії окремих посадовців Тернопільської обласної ради змусили нас вдатися до створення Штабу захисту школи, а тому ми ще сподіваємось на нашу співпрацю. Залишаємо за собою право на усі дозволенні чинним законодавством України дії, спрямовані на захист своїх конституційних прав.

Штаб захисту ТСЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів ТОР

Прийнято на загальних зборах колективу від 14.06.2018 року.

     

       

Голові Тернопільської обласної ради

Овчаруку В.В.

м.Тернопіль, вул.Грушевського,8

   

ЗВЕРНЕННЯ

колективу Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради

   

Нам стало відомо про включення до порядку денного восьмої сесії (третє засідання) Тернопільської обласної ради питання щодо розгляду проекту рішення « Про звільнення Осідака Василя Григоровича та Смачила Івана Михайловича з посад керівників загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІІ ступенів, які належать до сфери управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації» (проект №995). Під час третього засідання (05.06.2018р. та 08.06.2018р.) дане питання не було розглянуто та перенесено до розгляду на наступне засідання сесії Тернопільської обласної ради.

Колектив Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату глибоко стурбований в зв’язку з намірами Тернопільської обласної ради звільнити з посади нашого директора Смачила Івана Михайловича і вважає, що таке рішення суперечитиме закону та завдасть великої шкоди навчально-виховному процесу школи-інтернату.

Смачило Іван Михайлович, вчитель вищої категорії, “старший вчитель”, працює директором школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом з 1991 року, з часу її заснування. За цей час зарекомендував себе як компетентний та високопрофесійний спеціаліст, який забезпечує підвищення ефективності управлінської діяльності в процесі гуманізації освіти, що розпочався з прийняттям нових нормативних та концептуальних документів розвитку освіти України на рівні спеціального загальноосвітнього навчального закладу.

Багато працює над зміцненням навчально-матеріальної бази школи, покращенням умов проживання учнів. За період його роботи у школі-інтернаті реконструйовано колишній дитячий садочок № 37 в школу-інтернат, побудовано новий спортивний корпус з актовим залом і підсобними приміщеннями, який відповідає сучасним вимогам. Обладнано відкритий спортивний майданчик, виготовлено проектну документацію на будівлю спального корпусу.

Особливу увагу приділяє процесові корекції та реабілітації дітей-інвалідів по слуху. У школі обладнано аудіометричну кабіну та 5 кабінетів слухової роботи, які забезпечені сучасною звукопідсилюючою апаратурою та комп’ютерною програмою “Видима мова”. У закладі проводиться аудіометричне обстеження учнів та виготовлення вушних вкладок для слухових апаратів.

Іван Михайлович підтримує тісні зв’язки з центрами слухової реабілітації “Аврора”, “Вабос” та представниками закордонних фірм, завдяки чому майже всі учні школи-інтернату забезпечені індивідуальними слуховими апаратами.

За його сприяння вихованці школи-інтернату систематично беруть активну участь у міжнародних спортивних змаганнях, Всеукраїнських конкурсах “Міс красуня УТОГ”, “Ерудит”, виставках творчих робіт, на яких займають призові місця. Серед спортсменів школи-інтернату є майстри спорту, члени збірних команд України з різних видів спорту.

За багаторічну сумлінну працю нагороджений у 1996р. та 2005р. Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України та грамотами Тернопільської облдержадміністрації.

Доброзичливий, щирий, відвертий, вимогливий до себе та інших. Користується авторитетом серед працівників колективу, батьків та учнів.

Відмінник освіти України, представлявся до присвоєння почесного звання «Заслужений працівник освіти України»

Відповідно до проекту рішення Тернопільської обласної ради № 995 підставою для звільнення директора є рішення постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту від 16.11.2018р № 200 та подання управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації на звільнення від 19.01.2018р № 05/195-07.

Проте в рішенні постійної комісії ТОР з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту від 16.11.2018р № 200 не вказано за порушення яких вимог законодавства, розпоряджень чи посадових обов’язків слід звільнити з посади директора нашого навчального закладу.

Що стосовно подання управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації на звільнення від 19.01.2018р № 05/195-07, то такого подання не існує.

В той же час лист управління освіти і науки ОДА за тим же номером носить роз’яснювальний характер та не містить жодної інформації чи пропозиції щодо звільнення керівників шкіл-інтернатів.

Ситуація, що склалася навколо школи-інтернату непокоїть педагогічний колектив і батьківську громаду, заважає нормальній, спокійній, творчій навчально-виховній роботі школи-інтернату, якою вона була всі попередні роки.

Зважаючи на викладене вище:

1. Трудовий колектив Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради висловлює категоричну незгоду з позицією постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту щодо звільнення Смачила Івана Михайловича з посади директора школи-інтернату, вважає її упередженою та протизаконною.

2. Трудовий колектив Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату

І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради висловлює цілковиту підтримку діяльності директора Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради Смачила Івана Михайловича і буде всіма доступними законними засобами робити все, щоб не допустити його звільнення з посади, у тому числі, використовуючи акції протесту і звернення до ЗМІ.

3. Просимо керівництво Тернопільської обласної ради врахувати зазначену вище позицію трудового колективу Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради та зняти з порядку денного наступної сесії Тернопільської обласної ради розгляд проекту рішення « Про звільнення Осідака Василя Григоровича та Смачила Івана Михайловича з посад керівників загальноосвітніх шкіл-інтернатів І-ІІІ ступенів, які належать до сфери управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації» (проект №995).

Відповідь на наше звернення просимо надіслати на адресу школи-інтернату: м.Тернопіль, вул.Лесі Українки, 9-А.

Підписи членів колективу Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів додані на 3 аркушах.

14.06.2018 р.