Пам’ятка для батьків

27 листопада 2014 р. Переглядів: 1979 RSS
На допомогу батькам

1. Пам’ятайте, що виховання – це співробітництво з дитиною.

2. Знаходьте найменший привід для заохочення.

3. Приділяйте своїй дитині більше часу.

4. Уникайте навішувати на дітей ярлики. Ярлики заганяють їх у жорсткі стереотипи, подолати які потім надзвичайно важко.

5. З повагою ставтеся до думок своїх дітей.

6. Частіше нагадуйте дитині, що вона відіграє важливу роль у вашому житті.

7. Зміцнюйте дитячу віру.

8. Підкреслюйте особисті заслуги дитини без порівняння з іншими.

9. Заохочуйте вчинок, не розхваляючи того, хто його вчинив.

10.Наголошуйте на особистій зацікавленості дитини в її вчинках.

Застосуванням вищезазначених практичних порад ви допоможете своїй дитині бути успішною, щасливою, радісною. Але під час їх використання пам’ятайте про певні застереження:

1. Якщо ви постійно критикуватимете свою дитину, вона через це навчиться засуджувати (себе й інших).

2. Якщо ваша дитина зростатиме у ворожому оточенні , вона навчиться вороже ставитися до світу. І це навчить її бути надмірно агресивною.

3. Якщо ваша дитина зростатиме в атмосфері страху, вона навчиться боятися всього на світі.

4. Якщо ви оточите свою дитину атмосферою жалю, вона навчиться жаліти себе. А це приведе до негативних наслідків.

5. Якщо ви створите своїй дитині атмосферу глузувань, вона може стати сором’язливою.

6. Якщо ви постійно будете порівнювати свою дитину з іншими, вона навчиться заздрити.

7. Якщо ви постійно соромитимете її, вона завжди почуватиметься винною.

Шановні батьки, подумайте, якими ви хочете бачити своїх дітей. Ми сподіваємося, що оптимістичними, радісними, щасливими. А для цього ви самі маєте бути такими.