День української писемності

31 жовтня 2023 р. Переглядів: 176 RSS
Виховна робота

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» - писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани. Недарма її називають калиновою, солов’їною…

Цьогоріч День української писемності та мови відзначали 27 жовтня. У цей день бібліотекар Возна Я.О. разом із класним керівником Гороховською Н.М. провели у 6-Б класі вікторину на тему «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема». Під час вікторини учні пригадали цікаві факти, читали прислів’я та вислови відомих українських письменників про мову, розгадували кросворд, а також подивились відеоролик про історію створення цього свята. Пригадали, як українську мову роками намагалися заборонити та знищити. Але всі спроби зазнавали невдач. І сьогодні розмовляти українською мовою – це надважлива місія кожного українця.

Учні були активними, слухняними, висловлювали свої думки щодо значення мови в житті людини.

Цим заходом педагоги намагалися показати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.