Поради лікаря

18 листопада 2014 р. Переглядів: 2533 RSS
На допомогу батькам

image002.jpg

Чому слух для дітей такий важливий?

Діти використовують свою здатність чути для того, щоб розвивати мовні навики для комунікації. Проте втрата слуху може ускладнити комунікацію.

Як діти розвивають мову через слухання.

Ми починаємо розвивати мову з самого народження. Спочатку діти лише плачуть, чхають, позіхають і кашляють. Навіть якщо вони поки не навчилися розмовляти, вони постійно слухають. Новонароджене дитя здатне взнавати голос матері. Якщо в дитини є порушення слуху, то базовий розвиток мови часто відбуватиметься із затримкою. Проте діти з невеликими і сильними порушеннями можуть розвинути зрозумілу мову при правильному втручанні і посиленні.

Що таке орган слуху (слуховий аналізатор)

Якщо у дитини є порушення слуху, то базовий розвиток мови часто відбуватиметься із затримкою. Проте діти з невеликими і сильними порушеннями можуть розвинути зрозумілу мову при правильному втручанні і посиленні. Чим раніше виявлена втрата слуху, тим краще. Дослідження показали, що багато дітей з сильною втратою слуху теж можуть навчитися говорити, якщо діагноз поставлений досить рано. Як правило, це буває часто, оскільки ознаки великої втрати слуху очевидніші, ніж ознаки його невеликого зниження.

Тому, чим раніше виявляється втрата слуху і чим раніше починається лікування, тим краще. З сучасним рівнем розвитку технологій дітям, що не чують, можна підібрати слухові апарати вже впродовж декількох перших тижнів або місяців після народження. Спочатку їм необхідно правильно підібрати потрібний тип слухового апарату. Потім, коли настане час, вони можуть отримати спеціальну мовну терапію. Якщо втрата слуху настільки сильна, що навіть потужні слухові апарати не допомагають, дитина може як і раніше навчитися спілкуванню з використанням спеціальних комунікативних методик. Незалежно від того, чи вибираєте Ви жестову мову або усну мову, мета очевидна - чим раніше дитина почне навчання, тим краще.

image004.jpg

image006.jpg

Слух у новонароджених

Слухова система починає функціонувати ще до народження дитини - з 6 місяців внутрішньоутробного розвитку. Тому, з'явившись на світ, помилково думати, що крихітка нічого не чує. Ще коли крихітка розвивається в животі, він відмінно чує голос матері і її серцебиття, а у міру розвитку слуху - навколишні шуми, голоси близьких людей і музику. До музики у малюків особливе відношення. Є мелодії, які маляткам ще запали в душу, коли вони були в утробі, тому знайома музика для малюка - завжди його заспокоює або викликає море радості. Можете перевірити! Яку пісню ви ставили крихітці, коли були вагітні? З моменту народження розвиток слухової системи дитини активізується під впливом звуків довкілля. Вже через 12 годин після народження дитина здатна відрізнити людську мову від інших звуків, і реагує на неї ледве помітними рухами. Новонароджений може безпомилково відрізнити голос матері від голосів інших людей. У віці від 3 до 6 місяців дитина реагує на звук позаду себе, сліва або справа від нього. Відстань, на якій діти цього віку чують звук,складає спочатку 4 м, а в 12 місяців - 6 м.